Lekkoatleci na piątkę ZDJĘCIA

Pięć medali wywalczyli kaliscy lekkoatleci w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych. Na najwyższym stopniu podium stanął Wiktor Wachowski z UKS 12, który triumfował w biegu na 300 metrów.

Zmagania tradycyjnie odbyły się w hali OSRiR-u przy ulicy Łódzkiej i zgromadziły na starcie najlepszych młodych lekkoatletów z całego województwa w kategorii juniorów (U20) i juniorów młodszych (U18). Wśród nich nie zabrakło oczywiście kaliszan, którzy pięciokrotnie meldowali się na podium.

Krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył w sobotę Wiktor Wachowski z UKS 12. Podopieczny Waldemara Olszyny był bezkonkurencyjny w biegu na 300 metrów juniorów, triumfując z czasem 40.53. Po srebrne krążki sięgnęło troje lekkoatletów „dwunastki” - Magdalena Kuświk (skok w dal juniorek, 5.44), Dawid Gola (2000 m juniorów, 6:20.07 rekord życiowy) i Damian Śniegula (skok w dal juniorów, 6.47). Brązowym medalistą został natomiast Jakub Baran z UKS Dziewiątka, który dystans 1000 metrów przebiegł w 3:07.62.

Niewiele od medalu dzieliło Weronikę Tomaszewską, która była czwarta w biegu na 1000 m juniorek młodszych (3:31.63). Tuż za „pudłem” uplasowała się również Martyna Kurzajczyk, która w biegu na 600 m juniorek młodszych pobiła rekord życiowy. Wynosi on aktualnie 1:57.21. Piąta w tej konkurencji była Natalia Marciniak.

Rywalizacji w ramach mistrzostw Wielkopolski towarzyszył otwarty mityng lekkoatletyczny. W nim medalowe lokaty zajęły dwie młode kaliszanki z UKS 12. Amelia Błażejewska była trzecia w chodzie sportowym na 2 km (11:11.94), podobnie jak Gabriela Kubat w biegu na 600 metrów (2:03.84).