Zabójczy finisz. Szczypiorniści Energi MKS z pełną pulą w Elblągu! ZDJĘCIA

Gdy w 42. minucie szczypiorniści Energi MKS przegrywali z Meblami Wójcik Elbląg różnicą sześciu bramek, w zwycięstwo kaliskiego zespołu wierzyli chyba tylko niepoprawni optymiści. A jednak stało się! Niesiony głośnym dopingiem swoich kibiców beniaminek odwrócił losy spotkania i nad Prosnę wiezie kolejny w tym roku komplet punktów!

Kaliszanie wygrali w zasadzie przegrany już mecz. Na kilkanaście minut przed końcem od rywali dzielił ich dystans sześciu bramek (15:21). To spora strata, zwłaszcza w kontekście gry na wyjeździe. Ale wtedy właśnie nastąpił punkt zwrotny w tej rywalizacji. Ekipa Pawła Ruska do cna wykorzystała grę w przewadze, rzucając trzy gole, a po chwili dokładając kolejne dwa trafienia złapała z przeciwnikiem kontakt (20:21). Na prowadzenie wyszła w 53. minucie po celnych próbach Kamila Adamskiego (23:22). I choć elblążanie zdołali jeszcze wyrównać, to w odpowiedzi znów przyjęli trzy bramki i było po sprawie. Kropkę nad „i” postawili Michał Drej, bezbłędnie wykonujący „siódemki”, oraz jego zmiennik Artur Klopsteg. Po zabójczym finiszu Energa MKS zwyciężył 26:24.

Do 42. minuty gra nie układała się po myśli kaliszan. Wprawdzie po kwadransie i trafieniach wspomnianego Dreja prowadzili oni 7:5, ale końcówka pierwszej i początek drugiej połowy wyraźnie należały do miejscowych. Na półmetku przyjezdni tracili do nich trzy gole, potem strata ta wzrosła do sześciu. Beniaminkowi nie lada kłopoty sprawił świetnie dysponowany w bramce „meblarzy” Paweł Kiepulski, który bronił z 39-procentową skutecznością i wpisał się nawet na listę strzelców. On i jego koledzy byli jednak bezradni, gdy szczypiorniści znad Prosny wyciągnęli odpowiednie wnioski i zmusili rywali do kapitulacji.

Energa MKS pozostaje niepokonany w tym roku. To czwarta z rzędu wygrana kaliskiej siódemki na parkietach PGNiG Superligi. Dzięki niej umocniła się ona na czwartym miejscu w grupie pomarańczowej i ósmym w zestawieniu zbiorczym.