Reklama
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 10:29
Reklama
Reklama
Reklama

Konkurs wiedzy biblijnej. W nagrodę zagraniczne pielgrzymki i indeksy na wyższe uczelnie

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zachęca do udziału w 22. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na laureatów czekają cenne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki, atrakcyjne upominki rzeczowe oraz indeksy na kilkanaście kierunków kształcenia w 10 renomowanych uczelniach wyższych w Polsce.
Konkurs wiedzy biblijnej. W nagrodę zagraniczne pielgrzymki i indeksy na wyższe uczelnie

W minionej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej wzięło udział prawie 30 000 uczniów z niemal 1500 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. - Świadczy to o fenomenie Słowa, które jest żywe i skuteczne (por. Hbr 4,12), konkurs zaś to tylko formuła, w której pomagamy młodym poznać Chrystusa i rozmiłować się w Nim. Patronat honorowy nad tą inicjatywą w skali kraju objęli: ks. abp Wojciech Polak, prymas Polski oraz ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – informuje  Marta Witczak-Żydowo , koordynator diecezjalny.

Tekstem źródłowym konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Edycja Świętego Pawła, 2011). Zakres merytoryczny obejmuje: Księgę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian, wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami oraz słownikiem. Tegoroczny konkurs nawiązuje do programu roku duszpasterskiego 2017/2018, poświęconego Duchowi Świętemu, a więc odkrywaniu darów i owoców Ducha Świętego w życiu osobistym i społecznym.

Zgłoszenia szkół, za pośrednictwem katechetów przyjmowane są do 28 lutego 2018 r. w zakładce zgłoszenie na stronie www.okwb.pl. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym (13 marca 2018 r.), diecezjalnym (18 kwietnia 2018 r.) i ogólnopolskim finale (4-5 czerwca 2018 r. w Niepokalanowie).

Na laureatów czekają cenne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki, atrakcyjne upominki rzeczowe oraz indeksy na kilkanaście kierunków kształcenia w 10 renomowanych uczelniach wyższych w Polsce, m.in.: Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie czy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

RED, fot. pixabay.com, wideo: YouTube


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 15°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 12 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: goscTreść komentarza: od kiedy drzewa niosą smierć????takie myślenie to tak jakby w lipcu zasłonić słońce w południe bo można dostać udaru przebywając na dworze-głupota totalna. TYlko rozwaga moze uchronić przed nieszczęściemData dodania komentarza: 28.04.2025, 08:42Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: Nocna StrażTreść komentarza: Przecież drzewa spełniają lepszą rolę niż milicja. Dzięki nim nie jeden potencjalny drogowy zabójca został wyeliminowany. Jak chcecie usuwać drzewa to trzeba w ich miejsce ustawić fotoradary i zwiększyć mandaty za przekroczenie prędkości tak z 10 razy. Zbyt dużo ludzi zginęło już w tym kraju na drogach przez pychę i arogancję kretynów, którzy nie potrafią uszanować przepisów, które nie są tworzone komuś na złość, tylko po to aby na drogach było bezpieczniej.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 08:16Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: S1964Treść komentarza: Drzewa nie atakują. To samochody (a raczej kierowcy) atakują drzewa.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 08:03Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: ATreść komentarza: Winni są ludzie, nie drzewa, rowy, słupy. Tylko kierowcy!! Może tak więcej fotoradarów, kamer itp. Tych lubiących prędkość to może ostudzi jak kilka razy w tygodniu będą płacić mandatyData dodania komentarza: 28.04.2025, 06:24Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama