Wygrana i remis. KKS po kolejnych sparingach ZDJĘCIA i WIDEO

W sobotę na Majkowskim Wembley piłkarze KKS-u rozegrali kolejne dwa mecze kontrolne. Najpierw pewnie ograli ostrowską Centrę 4:1, a potem zremisowali z liderem czwartej ligi opolskiej Agroplonem Głuszyna 1:1.

W pierwszym sobotnim starciu kaliszanie zmierzyli się z ostrowską Centrą. Trzecioligowy rywal nie sprawił gospodarzom zbyt wielu problemów. Do przerwy miejscowi prowadzili 1:0 po celnym uderzeniu Błażeja Ciesielskiego z okolicy 10. metra. Po powrocie na boisko podopieczni Piotra Morawskiego nie upilnowali po kornerze Damiana Izydorskiego, który z bliska doprowadził do wyrównania. Później jednak listę strzelców podpisywali już tylko gracze KKS-u. W 59. minucie pod poprzeczkę przymierzył Rafał Jankowski, potem jego strzał z rzutu wolnego skutecznie dobił Ciesielski, a tuż przed końcem wynik na 4:1 ustalił „Jankes”, z zimną krwią finalizując sytuację sam na sam z bramkarzem.

W zakończonym remisem 1:1 starciu z Agroplonem Głuszyna oba gole padły po błędach golkiperów. Najpierw bramkarz lidera czwartej ligi opolskiej wyekspediował futbolówkę wprost pod nogi Christiana Nnamaniego, który skorzystał z prezentu i trafił zza pola karnego do pustej siatki, natomiast w drugiej połowie wychodzącego z bramki Oskara Pogorzelca przechytrzył Mikołaj Jędrzejewski, również kierując piłkę do „pustaka”. Podkreślić trzeba, że w drugim sparingu trener Morawski dał szansę przede wszystkim najmłodszym podopiecznym. Z doświadczonych graczy zagrali jedynie wspomniani Pogorzelec i Nnamani, a także Michał Grzesiek. W obu potyczkach zabrakło m.in. Łukasza Żeglenia i Roberta Tunkiewicza.

Michał Sobczak, wideo: Norbert Gałązka

***

KKS Kalisz – Centra Ostrów Wielkopolski 4:1 (1:0)
Błażej Ciesielski 41, 65, Rafał Jankowski 59, 89 – Damian Izydorski 54

KKS: Osuch – Maciejewski, Gawlik, Lis, Grabowski – Chojnacki, Domagalski, Kowalski, Stojczew, Ciesielski – Jankowski

***

KKS Kalisz – Agroplon Głuszyna 1:1 (1:0)
Christian Nnamani 4 – Mikołaj Jędrzejewski 68

KKS: Pogorzelec – Palat, Matczak, Owczarek, Łepski – Grzesiek, Kieliba, zawodnik testowany (46 Morkowski), Juszczak (46 Matysiak), Nnamani – Matuszewski