Reklama
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 13:50
Reklama
Reklama
Reklama

Jest praca w kaliskiej Straży Miejskiej

Straż Miejska Kalisza wciąż szuka nowych funkcjonariuszy. Ogłosiła nabór na aplikantów ds. rejonowo-patrolowych. Jakie są wymagania i jak będą wyglądać poszczególne etapy rekrutacji?
Jest praca w kaliskiej Straży Miejskiej

Wakaty w kaliskiej straży miejskiej czekają na obsadzenie już co najmniej od roku. Praca w jednostce niestety nie cieszy się dużą popularnością. Kandydaci nie walą drzwiami i oknami. A jeśli już się zgłaszają, do tej służby się nie nadają. Ale Komendant nie traci nadziei, że w końcu pojawią odpowiednie osoby. Straż Miejska Kalisza jest gotowa przyjąć nawet czterech nowych funkcjonariuszy.

Sprawność pod względem fizycznym i psychicznym

Chętni dokumenty aplikacyjne mogą składać do 23 lutego. Podstawowe wymagania to: posiadanie obywatelstwa polskiego, ukończone 21 lat, korzystanie z pełni praw publicznych, posiadanie co najmniej średniego wykształcenia, nienaganna opinia środowiskowa, sprawność pod względem fizycznym i psychicznym, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, prawo jazdy kat. B, znajomość obsługi komputera – znajomość programów Microsoft Office (pakiet biurowy).

- Szukamy ludzi zmotywowanych do pracy w naszej jednostce. Kandydat musi mieć co najmniej 21 lat i średnie wykształcenie, być niekaralny, sprawny fizycznie i dobrze poruszać się w przepisach, które dotyczącą tej służby - mówi Komendant Straży Miejskiej Kalisza, Dariusz Hybś.

Dodatkowe wymagania to: znajomość ustawy o strażach gminnych, podstawowa znajomość aktów prawnych z zakresu prawa samorządowego, miejscowego, prawa o ruchu drogowym, znajomość zagadnień wynikających z postępowania w sprawach o wykroczenia, dobra znajomość topografii miasta Kalisza, upoważnienie do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi.

Ważne są również predyspozycje osobowościowe. Strażnik miejski powinien być odporny na stres, kreatywny, stanowczy, odpowiedzialny, komunikatywny, kulturalny, a także umieć pracować w zespole i dobrze organizować sobie zajęcia.

Test wiedzy i sprawności

Na osoby chcące dostać się do Straży Miejskiej  czeka kilka etapów rekrutacji: test wiedzy o Straży Miejskiej, test z topografii Kalisza, zadania sprawdzające kondycję i sprawność fizyczną czy rozmowa kwalifikacyjna.

Wyłonieni w konkursie strażnicy przez pierwsze  2-3 miesiące będą obserwowani przez kierownictwo Straży Miejskiej. Będą pracować na ulicach Kalisza, w patrolach dwuosobowych, pod ścisłym nadzorem starszych kolegów. Nowo przyjęci funkcjonariusze w tym czasie nie będą chodzić w mundurze. Takie prawo otrzymają, gdy staną się pełnoprawnymi strażnikami miejskimi, czyli przejdą miesięczne szkolenie w Warszawie lub w Gdańsku, po czym zdadzą państwowy egzamin teoretyczny i praktyczny.

Początkujący strażnik miejski może liczyć na wynagrodzenie „trochę powyżej płacy minimalnej”.  Najniższa krajowa w 2018 roku wynosi 2100 zł brutto, czyli ok. 1530 zł do ręki (netto).

Zainteresowani pracą w Straży Miejskiej Kalisza szczegółowe informacje znajdą TUTAJ

AG, fot. archiwum


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 18°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 10 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: JanekTreść komentarza: U PAnina pod ochroną,nic mu nie zrobiaData dodania komentarza: 28.04.2025, 10:11Źródło komentarza: Kopał PO GŁOWIE i okradł niewinnego mężczyznę! 28-letni Ukrainiec aresztowanyAutor komentarza: KazikTreść komentarza: Po ilości czerwonych łapek widać, że drzewa – przynajmniej wśród czytelników FK – więcej wrogów niż przyjaciół mają. Niestety. Idąc jednak ich tropem myślenia wniosek „logiczny” nasuwa się taki, iż PRZYCZYNĄ masowych utonięć Polaków jest WODA. Czyli? Drzewa należy wyciąć, a zbiorniki wodne osuszyć. A jeśli o drzewa idzie, to prawdziwy Polak jak chce, to zawsze w drzewo trafi. Wiele lat temu mimo, że przy drodze drzew nie było, to syn znanego Kaliszanina, rozpędzonym autem Mercedes (na maxa) w drzewo,. gdzieś w głębi pola rosnące przywalił. I umarł. Można? Można.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 10:09Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: MargiTreść komentarza: Wyciac wszystko w pień! Niech rosną gdzie indziej, Kierowca musi miec pas awaryjnyData dodania komentarza: 28.04.2025, 10:01Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: goscTreść komentarza: od kiedy drzewa niosą smierć????takie myślenie to tak jakby w lipcu zasłonić słońce w południe bo można dostać udaru przebywając na dworze-głupota totalna. TYlko rozwaga moze uchronić przed nieszczęściemData dodania komentarza: 28.04.2025, 08:42Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama