Reklama
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 13:36
Reklama
Reklama
Reklama

Kaliska PWSZ bez rektora. Pisarska-Krawczyk musi odejść

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa od wczoraj nie ma rektora. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin wygasił mandat prof. Magdaleny Pisarskiej – Krawczyk, która od 2 lat była rektorem PWSZ. Bezpośrednim powodem, jak czytamy w komunikacie MNiSW był „brak zgody senatu PWSZ w Kaliszu na dodatkowe zatrudnienie rektor uczelni” na innej uczelni publicznej.
Kaliska PWSZ bez rektora. Pisarska-Krawczyk musi odejść

Wczoraj biuro prasowe MNiSW wydało w tej sprawie komunikat- Po ostatecznym potwierdzeniu, podczas czynności kontrolnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, faktów związanych z brakiem zgody senatu PWSZ w Kaliszu na dodatkowe zatrudnienie rektor uczelni (w ramach stosunku pracy w innej uczelni publicznej) oraz niezaprzestaniem kontynuowania przez nią dodatkowego zatrudnienia – minister nauki i szkolnictwa wyższego 12 lutego 2018 r. podjął rozstrzygnięcie nadzorcze polegające na stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu dr hab. n. med. Magdaleny Pisarskiej-Krawczyk. – informuje ministerstwo.

Teraz przed uczelnią kolejny wybory rektora. Mandat Pisarskiej – Krawczyk wygaszono w połowie kadencji. Jak ta decyzja wpłynie na plany powołania Akademii Kaliskiej w miejsce PWSZ? Dążyła do tego była już rektor. Ale o taki statut dla kaliskiej uczelni niezależną drogą od tej obranej przez Pisarską – Krawczyk zabiegali politycy kaliskiego PiS-u. O projekcie ustawy powołującej Akademię Kaliską jesienią 2017 roku mówił senator PiS Andrzej Wojtyła, który jest członkiem partii Jarosława Gowina.  

Prof. Magdalena Pisarska-Krawczyk była rektorem PWSZ w Kaliszu od 1 września 2016 roku. Pisarska- Krawczyk jest doktorem habilitowanym nauk medycznych, ginekologiem-położnikiem, onkologiem, zastępcą kierownika Kliniki Ginekologii Operacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, kierownikiem Pracowni Urodynamiki Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wcześniej była prorektorem PWSZ-u w Kaliszu ds. organizacji uczelni i współpracy z zagranicą. Prof. Magdalena Pisarska-Krawczyk to córka wybitnego ginekologa i położnika, profesora Tadeusza Pisarskiego. 

MS, fot. archiwum


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 18°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 10 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: JanekTreść komentarza: U PAnina pod ochroną,nic mu nie zrobiaData dodania komentarza: 28.04.2025, 10:11Źródło komentarza: Kopał PO GŁOWIE i okradł niewinnego mężczyznę! 28-letni Ukrainiec aresztowanyAutor komentarza: KazikTreść komentarza: Po ilości czerwonych łapek widać, że drzewa – przynajmniej wśród czytelników FK – więcej wrogów niż przyjaciół mają. Niestety. Idąc jednak ich tropem myślenia wniosek „logiczny” nasuwa się taki, iż PRZYCZYNĄ masowych utonięć Polaków jest WODA. Czyli? Drzewa należy wyciąć, a zbiorniki wodne osuszyć. A jeśli o drzewa idzie, to prawdziwy Polak jak chce, to zawsze w drzewo trafi. Wiele lat temu mimo, że przy drodze drzew nie było, to syn znanego Kaliszanina, rozpędzonym autem Mercedes (na maxa) w drzewo,. gdzieś w głębi pola rosnące przywalił. I umarł. Można? Można.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 10:09Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: MargiTreść komentarza: Wyciac wszystko w pień! Niech rosną gdzie indziej, Kierowca musi miec pas awaryjnyData dodania komentarza: 28.04.2025, 10:01Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: goscTreść komentarza: od kiedy drzewa niosą smierć????takie myślenie to tak jakby w lipcu zasłonić słońce w południe bo można dostać udaru przebywając na dworze-głupota totalna. TYlko rozwaga moze uchronić przed nieszczęściemData dodania komentarza: 28.04.2025, 08:42Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama