Bałtyckie medale. „Arkadyjskie Tygrysy” na podium w Trokach

Trzy medale wywalczyli reprezentanci Polski w silnie obsadzonych zawodach „Baltic MuayThai Open 2018”, które odbyły się w Trokach na Litwie. Dwa z nich zdobyli przedstawiciele kaliskiej Arkadii – Adam Borowski i Maciej Herbich.

W imprezie uczestniczyło ponad 200 zawodniczek i zawodników z 12 państw, m.in. z krajów bałtyckich (Litwy, Łotwy, Estonii) oraz Białorusi, Niemiec, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Polski. Biało-czerwonych barw w najmłodszych kategoriach broniło trzech młodych wojowników, w tym dwóch przedstawicieli Arkadii Kalisz. Rywalizujący w gronie kadetów Adam Borowski i Maciej Herbich spisali się świetnie, sięgając w swojej wadze odpowiednio po srebro i brąz.

– Chłopacy załapali się do strefy medalowej, co jest dużym sukcesem. Otrzymaliśmy lekcję od sąsiada z Białorusi, ale spoko, działamy dalej – mówi Aleksander Kruk, trener „Arkadyjskich Tygrysów” z Kalisza.

Młodzi fighterzy mogli liczyć nie tylko na wsparcie trenera, ale też prezesa Arkadii Arkadiusza Wełny oraz rodziców Macieja Herbicha, którzy zadbali o kwestie logistyczne.

Reprezentanci Polski zdobyli w sumie trzy krążki. Jeszcze jedno srebro w kategorii kadetów dołożył Damian Pawłowski z Tarnowa. Jego koledzy z klubu rywalizowali w gronie juniorów i seniorów, ale bez większego powodzenia. Na turniej z powodu awarii busa na trasie nie dotarli zawodnicy z Głogowa, Łodzi i Żar.

Zawody w Trokach zdominowali reprezentanci Białorusi. Wywalczyli oni aż 24 złote medale. Pięć krążków z najcenniejszego kruszcu zdobyli gospodarze, natomiast cztery razy na najwyższym stopniu podium stali specjaliści od boksu tajskiego z Irlandii.