Reklama
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 13:11
Reklama
Reklama
Reklama

Wkrótce wiosna. Zadbaj o dobre i tanie nawożenie trawnika

Wiosna sprzyja intensywnemu krzewieniu się traw. Jest ono jednym z ważniejszych przystosowań tych roślin do wielokrotnego odrastania po korzeniach. Intensywność krzewienia jest uzależniona od wielu czynników. Do najważniejszych zalicza się temperaturę i dostępność składników pokarmowych. Właśnie w tym okresie warunki klimatyczne są najkorzystniejsze- nie występują jeszcze dni upalne, a wilgotność gleby jest dobra. Później, często już od połowy maja, gdy wzrasta temperatura i zaczyna brakować wilgoci, krzewienie wyraźnie słabnie. Należy zatem maksymalnie wykorzystywać pierwszy miesiąc wegetacji do zregenerowania trawnika po okresie zimy. Jest to możliwe tylko w przypadku zaspokojenia potrzeb pokarmowych traw, czyli prawidłowego nawożenia.
Wkrótce wiosna. Zadbaj o dobre i tanie nawożenie trawnika

Niezależnie od tego, jakie nawozy mineralne użyjemy, należy zwrócić uwagę na ich równomierny wysiew. Zalecany jest podział co najmniej na dwie części i wysiew w dwóch kierunkach, najlepiej pod kątem 90 stopni. Niestarannie wykonane nawożenie, zwłaszcza gdy stosujemy większe dawki nawozu azotowego, spowoduje nierównomierne wybarwienie murawy i zróżnicowaną szybkość wzrostu traw.

Nawozy do trawników w niskich cenach dostępne są tutaj

Wiosenne nawożenie można pominąć, jeśli późną jesienią zastosowano nawozy organiczne w postaci obornika lub kompostu rozrzuconego na powierzchni trawnika. Składniki z nich wymyte są w pełni dostępne w momencie ruszenia wegetacji i pokrywają nie tylko wiosenne potrzeby traw. Efekty takiego nawożenia są wyśmienite. Gdy ograniczamy się do nawożenia mineralnego, najlepiej wysiać nawozy na kilka dni przed spodziewanym ociepleniem, które spowoduje ruszenie wegetacji.

Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 17°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 12 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: JanekTreść komentarza: U PAnina pod ochroną,nic mu nie zrobiaData dodania komentarza: 28.04.2025, 10:11Źródło komentarza: Kopał PO GŁOWIE i okradł niewinnego mężczyznę! 28-letni Ukrainiec aresztowanyAutor komentarza: KazikTreść komentarza: Po ilości czerwonych łapek widać, że drzewa – przynajmniej wśród czytelników FK – więcej wrogów niż przyjaciół mają. Niestety. Idąc jednak ich tropem myślenia wniosek „logiczny” nasuwa się taki, iż PRZYCZYNĄ masowych utonięć Polaków jest WODA. Czyli? Drzewa należy wyciąć, a zbiorniki wodne osuszyć. A jeśli o drzewa idzie, to prawdziwy Polak jak chce, to zawsze w drzewo trafi. Wiele lat temu mimo, że przy drodze drzew nie było, to syn znanego Kaliszanina, rozpędzonym autem Mercedes (na maxa) w drzewo,. gdzieś w głębi pola rosnące przywalił. I umarł. Można? Można.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 10:09Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: MargiTreść komentarza: Wyciac wszystko w pień! Niech rosną gdzie indziej, Kierowca musi miec pas awaryjnyData dodania komentarza: 28.04.2025, 10:01Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: goscTreść komentarza: od kiedy drzewa niosą smierć????takie myślenie to tak jakby w lipcu zasłonić słońce w południe bo można dostać udaru przebywając na dworze-głupota totalna. TYlko rozwaga moze uchronić przed nieszczęściemData dodania komentarza: 28.04.2025, 08:42Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama