Demolka w Arenie! Srogi rewanż Energi MKS na Pogoni ZDJĘCIA

Szczypiorniści Energi MKS wzięli srogi rewanż za listopadową porażkę w Szczecinie z tamtejszą Pogonią. W sobotę w Arenie pokonali Portowców 25:16. W pierwszych 20. minutach przyjezdni zdołali rzucić kaliszanom zaledwie jedną bramkę!

Beniaminka z Kalisza nie trzeba było specjalnie motywować przed sobotnim meczem. I nie chodzi tu tylko o chęć rewanżu za bolesną porażkę w Szczecinie. Podopieczni Pawła Ruska konsekwentnie dążą do celu, jakim jest awans do rundy finałowej PGNiG Superligi, a każda kolejna punktowa zdobycz przybliża ich do jego realizacji. – Nie rozpatrywaliśmy tego meczu jako typowo meczu rewanżowego. Wiadomo, że gdzieś nam w głowach została ta porażka, ale zaraz po spotkaniu w Szczecinie zagraliśmy dobrze, mimo przegranej jedną bramką, na trudnym terenie w Głogowie, więc nie musieliśmy niczego udowadniać. Wiemy o co gramy, chcieliśmy zdobyć cztery punkty i to się udało – potwierdza szkoleniowiec Energi MKS.

Kaliszanie szybko sprowadzili Portowców do parteru. Głównie dzięki kapitalnej grze w obronie kompletnie zdominowali spotkanie. Wszak do 20. minuty przyjezdni mieli na koncie zaledwie jednego gola (!), a do przerwy tylko trzy, co w spotkaniach na takim poziomie zdarza się bardzo rzadko.- Gram już trochę czasu, ale nie przypominam sobie, żeby do przerwy rywal rzucił tylko trzy bramki – mówi rozgrywający Energi MKS, Marek Szpera. – W obronie zagraliśmy bardzo dobrze. Wiedzieliśmy, że dużą robotę w ofensywie Pogoni robi obrotowy Arek Bosy, w drugiej linii też mają zawodników, którzy grożą silnym rzutem z daleka, ale udało nam się ich wyłączyć. My robiliśmy swoje, Edin Tatar też robił swoje i cieszymy się z wygranej – dodaje.

Po nieco ponad kwadransie gospodarze prowadzili 8:1. Potem jednak przez osiem minut nie potrafili ulokować piłki w sieci. W ofensywie przygasł nieco Kirył Kniaziew, który po dwóch golach otwierających wynik już więcej nie wzbogacił swojego dorobku, choć popracował w obronie, czego dowodem są dwie dwuminutowe kary, jakie otrzymał jeszcze przed półmetkiem. Również przed zejściem ekip do szatni jego koledzy w końcu odblokowali celowniki i na przerwę MKS prowadził 12:3. Solidna przewaga pozwoliła miejscowym w pełni kontrolować zawody aż do ostatniej syreny. W drugiej połowie dystans dzielący obie drużyny ani przez chwilę nie spadł poniżej dziewięciu trafień. Momentami wzrastał natomiast do jedenastu goli (m.in. w 43. minucie było 20:9). Skończyło się na 25:16. – Przeciwnik był bezradny w ataku pozycyjnym. Wykorzystaliśmy sytuację, że krócej się rozgrzewał, zauważyliśmy to, powiedzieliśmy sobie w szatni, że pierwsze 10-15 minut z naszej strony będzie bardzo istotne i rzeczywiście tak było – ocenia trener Rusek.

Srogi rewanż na Pogoni umocnił zespół znad Prosny na czwartym miejscu w grupie pomarańczowej i pozwolił zachować status niepokonanego w tym roku. Dla Energi MKS to już ósme kolejne zwycięstwo (wliczając w tę serię również rozgrywki pucharowe).