Zwycięski sparing. KKS pokonał Polonię WIDEO

W sparingowym meczu rozegranym w sobotę na Majkowskim Wembley piłkarze KKS-u pokonali czwartoligową Polonię Kępno 2:0.

W sobotę podopieczni Piotra Morawskiego mieli zmierzyć się o ligowe punkty z Polonią Środa Wielkopolska, ale zimowa aura negatywnie odbiła się na stanie murawy stadionu rywali, stąd mecz został odwołany. Szkoleniowiec kaliskiego trzecioligowca zarządził więc grę kontrolną, a w rolę sparingpartnera „trójkolorowych” wcieliła się Polonia Kępno, która też musiała przełożyć swoje spotkanie w czwartej lidze.

Dla kaliskiej drużyny był to cenny test, bo goście okazali się wymagającym rywalem. Mimo to gospodarze nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa. Kibice, którzy zjawili się na Majkowskim Wembley, zobaczyli dwa gole. Wynik tuż przed przerwą otworzył Michał Grzesiek, który dopadł do bezpańskiej piłki i uderzył ją bez namysłu na dalszy słupek. Wcześniej ładną dwójkową akcją popisali się Stajko Stojczew i Konrad Chojnacki. Rezultat na 2:0 ustalił w 78. minucie Błażej Ciesielski, który mocnym strzałem z 17 metrów przełamał ręce bramkarza z Kępna.

W najbliższej ligowej kolejce piłkarze KKS-u zagrają na wyjeździe z Jarotą Jarocin. Na stadion przy Łódzkiej wrócą 31 marca. Tego dnia podejmą rezerwy szczecińskiej Pogoni.

(mso), fot. i wideo: Norbert Gałązka