Kaliskie medale w full contact. Mateusz Parat najlepszym zawodnikiem

Sześć medali Prosny i pięć Ziętek Team – to dorobek kaliszan z Mistrzostw Ziem Zachodnich im. Pawła Mikołajczaka w Kickboxingu w formule full contact seniorów i juniorów. Najlepszym zawodnikiem zmagań, które odbyły się w Rydzynie, został Mateusz Parat z Prosny.

Mateusz Parat triumfował w kategorii do 71 kg seniorów. W finale w znakomitym stylu pokonał Daniela Polusa z KS Wielkopolanin. W zgodnej opinii uczestników była to najlepsza konfrontacja mistrzostw, stąd fighter Prosny wybrany został najlepszym zawodnikiem imprezy. Tytuł mistrzowski wywalczyła też Weronika Walczak, rywalizująca w kategorii 70 kg juniorek starszych. Pozostali podopieczni Konrada Parata i Tomasza Bezena również nie zawiedli. Rewelacyjnie spisał się debiutujący w imprezie tej rangi Christian Kurzaj. W półfinale kategorii do 91 kg seniorów wypunktował Dawida Turlę (Polonia Leszno), zaś w finale rozprawił się z Janem Szczepaniakiem z Poprawy Siedlików, sięgając po złoto. Dwie walki wygrał też Igor Jarczyński, który nie miał sobie równych w kategorii do 75 kg seniorów. W tej samej wadze, tyle że w gronie juniorów starszych, srebro zdobył Miłosz Grabowski, który przegrał w finale z Igorem Sikorą (Fight Club Zielona Góra). Pokazowo z Weroniką Szymczak z Siedlikowa powalczyła natomiast Nicola Kaczmarek. Obie zawodniczki sklasyfikowane zostały na miejscach medalowych w kategorii do 60 kg juniorek starszych.

Pięć krążków do kaliskiego dorobku dołożyli przedstawiciele KS Ziętek Team. W wadze do 52 kg juniorek starszych złoto padło łupem Gabrieli Bartczak. – W swojej walce nie dała możliwości rozwinąć skrzydeł rywalce i konsekwentnie realizowała swój plan, wygrywając jednogłośnie na punkty – relacjonuje trener Mariusz Ziętek. Jego podopieczne były ponadto najlepsze w kategorii do 52 kg juniorek młodszych. W finale naprzeciw siebie miały stanąć siostry Wiktoria i Julia Kabzińskie. Ale do pojedynku ostatecznie nie doszło, bo nie dopuścił do niego kaliski szkoleniowiec. – Między innymi ze względu na rodzinne korzenie finalistek – tłumaczy trener Ziętek. – O zwycięstwie zdecydował wiek i tym sposobem Wiktorii jako starszej przypadł tytuł mistrzyni, a młodszej Julii wicemistrzyni. Trudne są to decyzje dla trenera, ale wierzę, że dziewczyny mają duże ambicje sportowe i w niedługim czasie udowodnią nam wynikami sportowymi, która bardziej zasługuje na numer 1 – dodaje. Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli ponadto Weronika Stochniałek (kat. +70 kg juniorek starszych) i Adrian Sęderecki (kat. do 57 kg juniorów starszych). – W półfinale Weronika dzięki swojemu dużemu doświadczeniu bokserskiemu zdecydowanie wypunktowała zawodniczkę z Poznania. Niestety wygraną opłaciła kontuzją, która uniemożliwiła jej występ w walce o pierwsze miejsce. Z kolei dla Adriana był to debiut w full contact – podkreśla Mariusz Ziętek.

W trakcie mistrzostw pokazowe walki w formule kick light stoczyli Bartosz Biadała (kat. 50 kg młodzik) i Kacper Synoradzki (kat. 37 kg młodzik), obaj broniący barw KS Ziętek Team.

Dla kaliskich zawodniczek i zawodników turniej w Rydzynie był solidnym przetarciem przed Mistrzostwami Polski full contact, które w dniach 6-8 kwietnia odbędą się w Kaliszu w hali OSRiR.