Medaliści w full contact wyłonieni ZDJĘCIA

W sobotę w hali OSRiR-u wyłoniono medalistów mistrzostw Polski w kickboxingu w formule full contact seniorów i juniorów młodszych. Na podium nie zabrakło przedstawicieli kaliskich klubów.

Przez dwa dni najlepsi w kraju seniorzy i juniorzy młodsi stoczyli blisko 100 walk. Finałowe pojedynki w poszczególnych kategoriach odbyły się w sobotę przy oprawie godnej zawodowych gal, z udziałem ring girls. W tę rolę wcieliły się przedstawicielki Calisia Cheerleaders. W gronie medalistów nie zabrakło kaliszan.

Kolejny tytuł mistrzowski do swojego bogatego dorobku dołożył Robert Niedźwiedzki z Ziętek Team (kat. do 57 kg), który sprawił sobie miły prezent na urodziny, pokonując w finale nieźle dysponowanego Damiana Rolla z Piotrkowa. Złote krążki padły też łupem Nicoli Kaczmarek (Prosna, kat. 56 kg juniorek młodszych), Damiana Gawłowskiego (Ziętek Team, kat. 51 kg juniorów młodszych), Norberta Kusza (Ziętek Team, kat. 71 kg juniorów młodszych), Bartłomieja Olewickiego (Ziętek Team, kat. 51 kg seniorów) i Magdy Marczak (Prosna, kat. +70 kg seniorek).

Sporo emocji przyniósł finał w kategorii do 71 kg seniorów. O złoto rywalizowali odwieczni rywale Mateusz Parat z Prosny i Jakub Pokusa z KKS Sporty Walki Poznań. Podopieczny Konrada Parata świetnie finiszował, ale ostatecznie nie udało mu się zrewanżować za porażkę z Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Przegrał, ale niejednogłośnie, bo 1-2. Brąz w tej samej kategorii wywalczył klubowy kolega Parata, Igor Jarczyński.

Dorobek medalowy Ziętek Team uzupełnili Weronika Bartczak, Cezary Nykiel i Błażej Wrona (srebrne medale) oraz Aleksandra Trawczyńska, Adrian Sęderecki, Kamil Małota i Dominik Król (brązowe medale). Na ostatnim stopniu podium stanął również Patryk Rosiak z Prosny, który rywalizował w kategorii superciężkiej.

Z bardzo dobrej strony pokazali się ponadto przedstawiciele LZS Poprawa Siedlików, trenowani przez Radosława Radomskiego, ściśle współpracujący z kaliską Prosną. Mistrzami Polski zostali Tomasz Przybylski (kat. 75 kg seniorów), Szymon Dwornikowski (kat. +91 kg seniorów) i Damian Stelmach (kat. 60 kg juniorów młodszych), brązowe medale wywalczyli natomiast Maja Staruch i Piotr Tomczak.

W niedzielę w szranki staną najlepsi w kraju specjaliści w full contact w kategorii juniorów starszych. Od rana trwają walki eliminacyjne. Gala finałowa rozpocznie się o 17:00, a gościem specjalnym imprezy ma być Przemysław Saleta.

***

Wyniki Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów Młodszych w full contact w kategoriach z udziałem kaliszan