Przeklęte Wronki. KKS z najwyższą porażką w sezonie

KKS znów przegrał we Wronkach i znów nie zdobył tam choćby gola. Klątwa spotkań z rezerwami Lecha Poznań trwa zatem w najlepsze. W niedzielę podopieczni Piotra Morawskiego doznali najwyższej w tym sezonie porażki, bo jeszcze żadna drużyna nie wbiła im w trwającej kampanii aż czterech bramek.

Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało katastrofy. Było 0:0, a kibice oglądali wyrównane zawody. Niestety szybko stracony gol po przerwie rozochocił gospodarzy. Gdy w 59. minucie strzałem z 16 metrów Oskara Pogorzelca pokonał Kacper Friska, przyjezdni zmuszeni byli do wzmożonej ofensywy. To sprawiło, że w ich defensywie powstawało sporo luk, z czego lechici skrzętnie korzystali. W 63. minucie po podaniu w uliczkę gola zdobył wprowadzony po przerwie Hubert Sobol, który potem raz jeszcze ugodził gości, uwalniając się spod opieki kaliskich obrońców i uderzając celnie na dalszy słupek. Wynik na 4:0 dla Lecha II ustalił w końcówce strzałem do pustej siatki zawezwany z ekstraklasowej drużyny „Kolejorza” Ołeksij Chobłenko.

Dla niebiesko-biało-zielonych była to piąta porażka w sezonie, ale jednocześnie najbardziej dotkliwa. Żaden zespół nie wbił bowiem wcześniej kaliszanom aż czterech goli. Dotychczasowe przegrane były nieznaczne, różnicą zaledwie jednej bramki (trzy razy po 0:1 i raz 2:3). To także kolejna już porażka na stadionie we Wronkach, który dla KKS-u pozostaje niezdobyty. W poprzednich kampaniach także wracał stamtąd na tarczy, nie strzelając żadnej bramki (0:7 i 0:3).

W przyszłym tygodniu ekipa trenera Morawskiego rozegra dwa spotkania. W najbliższą środę powalczy w Jarocinie z tamtejszym Jarotą o awans do finału Okręgowego Pucharu Polski, zaś w niedzielę ugości na stadionie przy Łódzkiej ligowego rywala GKS Przodkowo.

Michał Sobczak, fot. i wideo: Norbert Gałązka