Zakreta show w Kwidzynie! MKS zrewanżował się MMTS-owi

Na serię rzutów karnych szczypiorniści Energi MKS czekali do ostatniego meczu fazy zasadniczej PGNiG Superligi. W niedzielę w Kwidzynie dzięki lepiej wykonywanym „siódemkom” pokonali wyżej notowany w tabeli zbiorczej MMTS, rewanżując się tym samym za porażkę w Arenie. Bohaterem spotkania okazał się Łukasz Zakreta.

Jeżeli ktoś miał wątpliwości, czy pod nieobecność Edina Tatara bramka kaliskiego beniaminka jest dostatecznie szczelna, po niedzielnym meczu może być pewien, że Bośniak ma solidnego zastępcę. Łukasz Zakreta, bo o nim mowa, był postacią numer 1 potyczki w Kwidzynie. I to nie dlatego, że spowodował przerwanie spotkania na blisko kwadrans, ale z uwagi na znakomitą skuteczność obronionych rzutów, na poziomie 42%. Po jednej z udanych interwencji golkiper Energi MKS wyładował swoją radość na bramce, której konstrukcja nie wytrzymała tak żywiołowej reakcji. W efekcie trzeba było dokonać jej wymiany, co spowodowało blisko piętnastominutową przerwę. Zakrety to nie zdeprymowało, bo dalej robił swoje. W serii rzutów karnych tak zaczarował bramkę, że gospodarze wykorzystali tylko jedną z pięciu oddanych prób. Dla MKS-u trafiali zaś Kirył Kniaziew i Michał Drej, co w zupełności wystarczyło do odniesienia zwycięstwa.

Niewiele jednak brakowało, aby przyjezdni rozstrzygnęli mecz w regulaminowych 60. minutach. W końcówce po dwóch golach Marka Szpery oraz po trafieniach Dreja i Kniaziewa wyszli oni na prowadzenie 21:20, a miejscowi mieli ostatnią akcję, aby wyrównać. Niestety wykorzystali szansę, a uczynił to Michał Potoczny, trafiając z siedmiu metrów.

Sam mecz był dość zacięty. Przez kwadrans kaliszanie utrzymywali dwubramkowy dystans, ale po stracie sześciu kolejnych goli przegrywali w 27. minucie 7:10. Tuż przed przerwą trzykrotnie do siatki trafiał jednak Bartosz Wojdak i na półmetku gości dzieliła od gospodarzy tylko jedna bramka (10:11). W drugiej połowie gracze znad Prosny pilnowali wyniku, kilkukrotnie doprowadzając do remisu.

Za zwycięstwo po karnych MKS dopisał do swojego dorobku w fazie zasadniczej dwa punkty. W grupie pomarańczowej sklasyfikowany został na czwartej pozycji, gromadząc 48 oczek, co jak na beniaminka jest wynikiem imponującym. Za tydzień podopieczni Pawła Ruska zagrają w Lubinie z Zagłębiem w pierwszym meczu barażowym o wejście do rundy finałowej. Rewanż odbędzie się kilka dni później w Arenie.

1:2 Damian Przytuła

MMTS: Szczecina, Dudek – Potoczny 7, Kryński 4, Peret 4, Pilitowski 2, Przytuła 2, Grzenkowicz 1, Guziewicz 1, Dymik, Janikowski, Krieger, Landzwojczak, Ossowski.
Kary: 12. min. Czerwona kartka: Kamil Krieger (51. min, gradacja kar). Rzuty karne: 7/8.

Energa MKS: Zakreta, Jarosz – Kniaziew 5, Szpera 5, Wojdak 4, Drej 3, Adamski 1, Czerwiński 1, Krycki 1, Kwiatkowski 1, Adamczak, Grozdek, Misiejuk.
Kary: 14. min. Rzuty karne: 4/4.

Sędziowali: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota (Płock)