0:2 z Elaną. Szósta porażka KKS-u

Dobre pół godziny to zdecydowanie za mało, aby powalczyć z Elaną Toruń o korzystny wynik. Piłkarze KKS-u przegrali na terenie rywala 0:2 i spadli w tabeli trzeciej ligi na szóste miejsce.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Wtedy gospodarze zdobyli oba gole. W 34. minucie Adam Dobosz zagrał na wolne pole do Artura Lenartowskiego, ten wyłożył futbolówkę na piąty metr, a tam dzieła dopełnił Filip Kozłowski. Pięć minut później napastnik Elany uprzedził wychodzącego z bramki Oskara Pogorzelca i strzałem głową po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Wcześniej nic nie zapowiadało, że na przerwę kaliszanie schodzić będą z bagażem dwóch bramek. Pierwsze pół godziny toczyło się bowiem pod ich dyktando i niewiele brakowało, aby to właśnie „trójkolorowi” objęli prowadzenie. Między innymi po strzale zza pola karnego w wykonaniu Błażeja Ciesielskiego. W 19. minucie skrzydłowy KKS-u nieznacznie jednak chybił. „Setkę” miał z kolei Tomasz Kowalski, który tuż przed upływem drugiego kwadransa przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem torunian Michałem Nowakiem.

Po przerwie miejscowi kilka razy sprawdzili umiejętności Pogorzelca. W 61. minucie trafili nawet do siatki, ale Maciej Mysiak pomógł sobie przy tym ręką. Z upływem czasu aktywniejsi byli kaliszanie, którzy dążyli do odrobienia strat. Najlepszą okazję zmarnowali w 63. minucie, gdy po tym, jak arbiter nie dopatrzył się przewinienia w polu karnym na Ciesielskim, do piłki dopadł Patryk Palat. Jego mocny i płaski strzał na dalszy słupek okazał się jednak minimalnie niecelny.

W Toruniu ekipa Piotra Morawskiego radziła sobie bez Łukasza Żeglenia, Roberta Tunkiewicza, Łukasza Grabowskiego i Christiana Nnamaniego. W trakcie meczu szkoleniowiec nie zdecydował się na żadną zmianę. Na ławce poza rezerwowym bramkarzem Cezarym Osuchem i pomocnikiem Konradem Chojnackim obecni byli tylko młodzieżowcy.

Po szóstej w sezonie porażce KKS spadł w tabeli trzeciej ligi na szóste miejsce. Za tydzień będzie pauzował, do gry wróci 1 maja. Wtedy zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Konin.