Za „Warsztaty Metodą DZOP” odpowiadają młodzi artyści: Justyna Dziabaszewska, Ula Lucińska, Michał Knychaus, Dominika Święcicka i Rafał Żarski. Podczas trwania wystawy, której wernisaż staruje o 19.00, będzie można obejrzeć kilka krótkich filmów szkoleniowych, a także wytworzone przez grupę i używane podczas performance'ów obiekty. Filmy wejdą w skład materiału płyty DVD, którą będzie można otrzymać podczas wystawy oraz zamówić przez internet.
Dzień później, 27 kwietnia, o godz. 17.00 Galeria zaprasza „Warsztaty Metodą DZOP”, czyli metodą Dynamicznego Zarządzania Osobistym Potencjałem. Po raz pierwszy zostały one przeprowadzone w ramach Generatora Malta w 2017 roku. Polegały na wypracowaniu indywidualnych rozwiązań służących kreatywnemu i bezkompromisowemu samorozwojowi. Korzystając z estetyki i metod popularnych programów coachingowych, mentorskich i consultingowych, podważono sens ślepego wyścigu o maksymalizację potencjału i bezwarunkową produktywność. Podczas tego interaktywnego projektu artystki i artyści wcielili się w rolę specjalistek i specjalistów, którzy kompleksowo zadbali o rozwój kompetencji w zakresie takich dziedzin jak: fitness, beauty & relax, office selfdefense, motivation training, creativity improvement oraz relations building.
Od czasu pierwszych warsztatów minęło jednak sporo czasu, a druga edycja DZOP eksplorowała będzie ciemną stronę coachingu. Artystki i artyści wcielą się tym razem w rolę mentorów, którzy po okresie bezwarunkowej produktywności i pompowanej do niewiarygodnych rozmiarów pewności siebie dotknięci zostali kryzysem samorozwoju. Według profesjonalnej terminologii określa się ten stan jako “burnout crisis” albo “rebel outbrake”. Co widzi szkoleniowiec kiedy po kolejnym dniu warsztatów staje przed lustrem hotelowego pokoju? Co dzieje się kiedy “pająki zaczynają wychodzić z szafy”, a trybiki zmęczonej świadomości nieznośnie skrzypią? Na końcu drogi po sukces, który zdaje się być tak samo nieosiągalny jak na jej początku, mentor rezonuje na swoich podopiecznych energią bezkompromisowego wyzwolenia.
Na cykl warsztatów DZOP składa się kilkanaście krótkich aktywności przeznaczonych dla każdego bez względu na wiek, kompetencje i sprawność fizyczną. Można wybrać dowolny warsztat z zaproponowanych tematów lub uczestniczyć w całym pakiecie. Pojedynczy warsztat trwać będzie nie więcej niż 45 minut. Po ukończeniu warsztatu uczestniczki i uczestnicy otrzymają certyfikat poświadczający zdobycie wyspecjalizowanych umiejętności.
Piątek, 27 kwietnia, na Warsztatach Metodą DZOP zajęcia poprowadzą:
17.00-17.45 - Rafał Żarski - Warsztaty z Intensywnej Bezproduktywności
18.00- 18.45 - Dominika Święcicka - Warsztaty Money Origami
19.00-19.45 - Michał Knychaus - Jak skutecznie zdezaktywować telefon?
20.00-20.45 - Justyna Dziabaszewska - Turbo Kurs Samoobrony Biurowej
21.00-21.45 - Ula Lucińska - Kuchnia Frustracyjna
1. Warsztaty z Intensywnej Bezproduktywności
Warsztaty IB składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. Uczestnicy poznają tajniki świadomej
maksymalizacji bezproduktywności, dzięki czemu marnotrawstwo czasu nie będzie już nigdy wywoływać negatywnych emocji. Stanie się za to źródłem kreatywnych i inspirujących doznań.
2. Warsztaty Money Origami
Podczas warsztatów odpoczniemy od codziennych trosk wykorzystując japońską technikę origami. Aby w trakcie odprężania się nie wypaść z rynku pracy i obrotu pieniądza zamiast papieru użyjemy banknotów.
3. Jak skutecznie zdezaktywować telefon?
Warsztaty poprowadzone przez selfie-specjalistę, nauczą jak w prosty i dostępny od ręki sposób dezaktywować uporczywie wydzwaniający telefon. Kompletny zestaw “narzędzi” i błyskawicznych metod dla każdej i każdego w potrzebie. Warsztat może okazać się przydatny również przy okazji problemów z innymi urządzeniami elektronicznymi.
4. Turbo Kurs Samoobrony Biurowej
Poczucie zagrożenia w zakładzie pracy to jeden z elementów szarej codzienności. TKSB skutecznie zredukuje związany z tym dyskomfort i pokaże jak odwrócić wektor pracowniczego wskaźnika stężenia kortyzolu we krwi. Podczas kursu rozwinięte zostaną kompetencje samoobrony: life-hack balance, metody przeciwdziałania dezintegracji korporalnej czy techniki amortyzacyjne wobec naruszenia fizycznej ciągłości osobistej.
5. Kuchnia Frustracyjna
Warsztaty z Kuchni Frustracyjnej to idealna metoda wyładowania skumulowanego napięcia. Projekcja swojej negatywnej energii na wybrane składniki przygotowywanego dania. Konstruowanie potrawy w oparciu o metody haitańskiego voo-doo. Silny długotrwały efekt i zaskakująca kulminacja gwarantowane.
R. Kuciński, na podstawie materiałów galerii
Napisz komentarz
Komentarze