Mistrzowskie medale w low kick. Świetny występ zawodniczek Prosny

Dwa złote i jeden srebrny medal wywalczyły zawodniczki kaliskiej Prosny w Mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule low kick. Zmagania odbyły się w miniony weekend w Legnicy.

Najlepiej spośród kaliszanek spisała się Nicola Kaczmarek, która w znakomitym stylu wygrała rywalizację w kategorii do 56 kg juniorek młodszych. W półfinałowej walce pewnie wypunktowała Amelię Cymerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice), zaś w finale wygrała przez RSC w trzeciej rundzie z Pauliną Grzegórską (Łaski Klub Sztuk Walki). Zawodniczka Prosny zdobyła więc złoto, a ponadto puchar dla najlepszej juniorki młodszej mistrzostw.

Na najwyższym stopniu podium, tyle że w kategorii seniorek +70 kg, stanęła również Magda Marczak, która nie miała przeciwniczki. Srebro przywiozła natomiast Weronika Walczak, która dzielnie poczynała sobie w kategorii do 70 kg juniorek starszych. W półfinale jednogłośnie na punkty pokonała Natalię Krupę (MKS Kalina Lublin). Pojedynek finałowy nie potoczył się po jej myśli, bo szybko nabawiła się w nim urazu stopy. W efekcie górą była Iza Wołos (Panzer Team Sejny).

W Legnicy rywalizowali też inni podopieczni Konrada Parata i Tomasza Bezena. W kategorii seniorów do 71 kg swoją ćwierćfinałową walkę z mocnym rywalem przegrał Igor Jarczyński. Nie powiodło się również Christianowi Kurzajowi, który startował w kategorii do 91 kg juniorów starszych, a także Patrykowi Rosiakowi (kat. +91 kg seniorów). W imprezie uczestniczyło ponad 300 zawodniczek i zawodników.