Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O innowacjach w ubezpieczeniach ZDJĘCIA

„Badania, innowacje, rozwój” – były tematami przewodnimi ogólnopolskiej konferencji naukowej zorganizowanej wspólnie przez oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wielkopolskim i PWSZ w Kaliszu. Spotkaniu towarzyszyła wystawa dokumentująca 100-letnie dzieje ubezpieczeń w Polsce.

Podczas konferencji głos zabrali przedstawiciele nauki, praktyki ubezpieczeniowej i podatkowej. Program czwartkowego spotkania w auli PWSZ przy ul. Nowy Świat podzielony został na trzy panele. Pierwszy poświęcony został innowacjom, badaniom i rozwojowi ubezpieczeń społecznych i działalności ZUS. W ramach tej części Donata Szopińska – Frąszczak – dyr. ostrowskiego oddziału ZUS poruszyła zagadnienia dotyczące innowacyjności w jednostce użyteczności publicznej jaką jest ZUS na przykładzie e-składki i e-zwolnień. Następnie mowa była o e-państwie i e-administracji oraz największym systemie informatycznym w kraju, czyli Kompleksowym Systemie Informatycznym ZUS. Drugi panel dotyczył badań, innowacji i rozwoju w rachunkowości i podatkach, a trzeci obszaru działań informatycznych wykorzystywanych w finansach i księgowości, kadrach oraz działalności gospodarczej. Mowa była również o cyberprzestępczości, fraudach i oszustwach.

Konferencja była też doskonałą okazją, żeby podsumować dwuletnią współpracę między  ostrowskim oddziałem ZUS a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Kaliszu. Na ręce dyrektor ostrowskiego oddziału  ZUS przedstawiciele PWSZ w Kaliszu wręczyli dyplom i kwiaty w podziękowaniu za dotychczasową współpracę. Do podziękowań dołączył się również Łukasz Mikołajczyk - Senator RP, który docenił zarówno działalność ZUS na uczelni, ale również projekt edukacyjnym prowadzony przez Oddział ZUS w szkołach ponadgimnazjalnych, przede wszystkim sukces Zespołu Szkół Ekonomicznych z Ostrowa Wielkopolskiego w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Konferencji towarzyszyła wystawa pt. „Rzeczpospolita ubezpieczonych”. Wystawa gościć będzie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu do 4 maja br. Wstęp wolny.

„Rzeczpospolita ubezpieczonych” – wystawa przygotowana została z okazji jubileuszu powołania do życia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na tle dziejów państwa i społeczeństwa polskiego przedstawiono najważniejsze etapy rozwoju systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz historię ZUS – instytucji trwałej i ważnej dla Polaków. Narrację wzbogacają zdjęcia, plakaty oraz cytaty z prasy, publikacji naukowych, dokumentów i wspomnień pracowników.

RED za Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 17 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: szoferTreść komentarza: Uważam że w złą pogodę w szarugę ludzie ubraniu ciemne szaty przechodzący przez zebry są czasem mało widoczni, powinni mieć białe, lub żólte opaski odblaskowe.Data dodania komentarza: 15.01.2025, 01:20Źródło komentarza: „Prawie by mnie potrąciło”. Piesi kontra kierowcyAutor komentarza: LokTreść komentarza: Male przypomnienie- kontrakt z Koreańczykami nie podpisał PIS. A dokładnie to podpisał na produkcję w Korei a nie w PL, więc sam się zaorałeś niewiedząData dodania komentarza: 14.01.2025, 21:00Źródło komentarza: „Pancerna Wielkopolska” pod znakiem zapytania. Co z czołgiem K2?Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Ta nauczycielka pośrodku, blondynka ze srebrnymi zawieszkami na prawej dłoni - przepiękna kobieta, te uczennice się kryją przy niejData dodania komentarza: 14.01.2025, 20:54Źródło komentarza: Zabawa do białego rana! Studniówka V LO ZDJĘCIAAutor komentarza: PsylockTreść komentarza: Koreańskie czołgi i tak są lepszym zakupem niż pchanie się w leopardy... mało tego Czechy i Słowacja rezygnują z zakupu leopardów A8 ponieważ koszt jednej sztuki wynosi prawie 20milionów euro gdzie my za 1 abramsa płaciliśmy ok. 9milionów, tworzenie produkcji w Polsce nawet większym kosztem zakupu z czasem zwróci nam się w postaci wiedzy i zdobytemu doświadczeniu w budowie, wystarczy spojrzeć na Turcje która zaczyna już budowę własnego czołgu Altay. Kolejną kwestią jest dostępność czołgów bo K2GF dostaliśmy ogromną ilość w krótkim czasie gdzie kraje które się zdecydowały na Leo2A8 muszą czekać parę lat żeby otrzymać 1-2 bataliony czołgów. Gadanie też że K2 się nie nadaje na nasze warunki jest mocno na wyrost, prawdą jest że ma gorszy pancerz od Abramsa ale nie odbiega zbyt mocno od leopardó, oba te czołgi (Abrams i K2) będą wyposażane w ochronę HardKillData dodania komentarza: 14.01.2025, 18:15Źródło komentarza: „Pancerna Wielkopolska” pod znakiem zapytania. Co z czołgiem K2?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama