Kaliskie kajakarki w formie. Udane konsultacje w Wałczu

Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk potwierdziły wysoką dyspozycję u progu sezonu startowego. Kaliskie kajakarki zajmowały wysokie lokaty podczas Zawodów Konsultacyjnych Seniorów, które odbyły się w Wałczu.

Do rywalizacji przystąpiło 30 zawodniczek, które ścigały się w jedynkach na dystansach 500 i 1000 m. W tej pierwszej konkurencji drugie miejsce zajęła Katarzyna Kołodziejczyk, czwarta zaś była Marta Walczykiewicz. Dwukrotnie dłuższy odcinek na trzeciej lokacie ukończyła Kołodziejczyk, z kolei na czwartej Walczykiewicz. Zwyciężały odpowiednio Anna Puławska i Justyna Iskrzycka.

– Nie pamiętam tak dobrego występu w wykonaniu Marty na wiosnę. Zwłaszcza, że nie ścigaliśmy się na 200 metrów - jej koronnym dystansie. Reasumując jestem zadowolony z występu grupy kobiet – ocenił na łamach strony Polskiego Związku Kajakowego trener kadry kajakarek Tomasz Kryk.

W ramach konsultacji rozegrano ponadto sprawdzian wody, czyli ściganie na czas na dystansach 1000 i 2000 m. Tu również zawodniczki KTW Kalisz odgrywały wiodące role. Na 1000 m trzecia była Marta Walczykiewicz, a szósta Katarzyna Kołodziejczyk, która na 2000 m uzyskała trzeci rezultat. Piąty zaś należał do wicemistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro.

W klasyfikacji generalnej Zawodów Konsultacyjnych Seniorów, mających rangę Pucharu Polski, trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kołodziejczyk, a czwarte Marta Walczykiewicz. Najwięcej punktów zgromadziła Anna Puławska, a tuż za nią uplasowała się Justyna Iskrzycka, która zebrała taką samą ilość oczek, co trzecia w kolejności kajakarka KTW.

Od 3 maja kaliszanki wraz z koleżankami z narodowej kadry przebywają na zgrupowaniu szkoleniowym w COS OPO Wałcz. W ośrodku tym trenować będą do 15 maja. Potem rozpoczną międzynarodowe występy. Pierwsza w tym roku edycja Pucharu Świata w sprincie kajakowym odbędzie się w dniach 18-20 maja w węgierskim Szeged.