Worek medali Ziętek Team. Puchar dla zawodniczki Prosny

Aż 17 medali zdobyli reprezentanci KS Ziętek Team Kalisz w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski Juniorów Młodszych i Starszych w kickboxingu w formule full contact. Z triumfu cieszyła się ponadto zawodniczka Prosny Nicola Kaczmarek. Zmagania odbyły się w dniach 4-5 maja w Błaszkach.

Do imprezy przystąpiło 51 zawodniczek i zawodników z 18 klubów. W sumie stoczono 27 pojedynków w trzech kategoriach wiekowych. O medale mistrzostw Polski w full contact rywalizowali młodzieżowcy, natomiast o Puchar Polski juniorzy młodsi i starsi.

Obie rywalizacje zdominowali gospodarze zmagań z KS Ziętek Team Kalisz. Łącznie wywalczyli oni aż siedemnaście medali, triumfując bezapelacyjnie w klasyfikacji drużynowej. Złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobyli Bartłomiej Olewicki (kat. 51 kg), Kamil Małota (kat. 63,5 kg), Maciej Ciotucha (kat. 81 kg) i Oskar Skupień (kat. +91 kg). Srebrne krążki padły łupem Roberta Niedźwiedzkiego (kat. 60 kg) i Dawida Zaborowskiego (kat. 81 kg), natomiast brązowy Błażeja Wrony (kat. +91 kg). W Pucharze Polski wygrywali Wiktoria Kabzińska (kat. 52 kg junior młodszy), Weronika Bartczak (kat. 60 kg junior młodszy), Weronika Walczak (kat. +60 kg junior młodszy), Damian Gawłowski (kat. 51 kg junior młodszy), Norbert Kusz (kat. do 71 kg junior młodszy), Gabriela Bartczak (kat. do 52 kg junior starszy), Julia Majer (kat. +70 kg junior starszy) i Beniamin Jamroziak (kat. +91 kg junior starszy). Drugą lokatę zajął Cezary Nykiel (kat. 60 kg junior młodszy), a trzecią Adrian Sęderecki (kat. 60 kg junior młodszy).

Puchar wywalczyła również Nicola Kaczmarek z kaliskiej Prosny, która była zgłoszona do zmagań w kategorii do 56 kg juniorek młodszych, ale na ringu w Błaszkach zmierzyła się z występującą w kategorii do 52 kg juniorek starszych Gabrielą Bartczak, zwyciężając jednogłośnie na punkty. Ostatecznie do obu zawodniczek trafiły złote medale, gdyż formalnie startowały w innych kategoriach.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrany został Maciej Ciotucha z Ziętek Team, który w drodze po złoto MMP pokonał dwóch rywali.