Stracone dwa punkty. KKS zremisował z Centrą ZDJĘCIA

Po piątkowym wyjazdowym starciu z Centrą Ostrów Wlkp. w szeregach piłkarzy KKS-u pozostał niedosyt, bo wygrana w tej potyczce była na wyciągnięcie ręki. Niestety błąd w końcówce przy stałym fragmencie gry zadecydował o podziale punktów, z którego zadowoleni mogą być tylko gospodarze.

KKS przeważał, ale długo nie potrafił napocząć rywala. Dopiero w 60. minucie po wrzutce Patryka Kieliby z lewej strony celną główką popisał się Rafał Jankowski. Wydawało się, że ten gol wystarczy przyjezdnym do wywalczenia kompletu oczek. Zwłaszcza że gospodarze rzadko zagrażali bramce strzeżonej przez Cezarego Osucha. Moment nieuwagi w końcówce sprawił jednak, że ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktową zdobyczą. W 82. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Marcin Wandzel i to były gracz Calisii, a także KKS-u ustalił wynik na 1:1.

– Mieliśmy więcej sytuacji od rywali, niestety nie upilnowaliśmy dobrze nam znanego Marcina i nie potrafiliśmy na stratę tego gola odpowiedzieć. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że ten remis to dla nas stracone dwa punkty – podsumował trener Piotr Morawski.

Kaliski zespół zachował piąte miejsce w tabeli grupy 2 trzeciej ligi. Tyle samo oczek ma czwarty Sokół Kleczew, ale legitymuje się nieco lepszym bilansem bramek. Kolejny mecz „trójkolorowi” rozegrają w najbliższą środę, 16 maja. W Środzie Wielkopolskiej w zaległym spotkaniu zmierzą się z tamtejszą Polonią. Zaś w sobotę, 19 maja na stadionie przy ulicy Łódzkiej podejmą ekipę Wierzycy Pelplin.