Brąz razy cztery. Olimpijski sukces kadetów Ziętek Team

W Koninie odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie olimpijskim. Znakomicie w tej imprezie zaprezentowali się reprezentanci KS Ziętek Team, którzy zdobyli cztery brązowe medale.

W pięściarskich zmaganiach, mających rangę mistrzostw Polski kadetów, rywalizowało jedenaścioro zawodniczek i zawodników kaliskiego klubu, którzy wcześniej z powodzeniem przebrnęli przez kwalifikacje na szczeblu wojewódzkim. Z Konina przywieźli oni cztery krążki.

Brązowe medale w kat. 50 kg wywalczyły Wiktoria Kabzińska i Julia Kabzińska. – Obie kuzynki były bardzo blisko finału. Zwłaszcza Julia, która zdaniem trenerów obserwujących jej półfinałową walkę była lepsza od swojej rywalki – przyznaje szkoleniowiec młodych pięściarek, Mariusz Ziętek. Trzecie miejsce zajęła również Julia Durkiewicz, która rywalizowała w kategorii do 75 kg. W tej samej wadze, tyle że w gronie mężczyzn, na ostatnim stopniu podium stanął Sebastian Kusz, który przegrał półfinał z Kamilem Majdańskim (SKB Energa Czarni Słupsk).

W OOM walczyli ponadto Zuzanna Nowakowska (kat. 54 kg, miejsca 5.-8.), Gabriela Werner (kat. 70 kg, 5.-8.), Natalia Chudaś (kat. 80 kg, 5.-8.), Damian Gawłowski (kat. 50 kg, 5.-8.), Karol Matysiak, Adrian Sęderecki (obaj kat. 57 kg, 9.-16.) i Norbert Kusz (kat. 70 kg, 5.-8.).

W klasyfikacji drużynowej Ziętek Team zajął wysokie trzecie miejsce, gromadząc 47 punktów i ustępując jedynie silnym ośrodkom bokserskim ze Szczecina i Złotowa. – Super postawa naszych podopiecznych sprawiła, że jesteśmy klasyfikowani wyżej od wielu dużo większych klubów z całej Polski – cieszy się Mariusz Ziętek.