Medale w muay thai. Kaliszanie na podium mistrzostw Polski

Trzy medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski Muaythai IFMA-PZMT dzieci i kadetów wywalczyli zawodnicy Arkadii Kalisz/Kaliskiego Centrum Sportowego „Kruk Gym”. Zmagania odbyły się w Żarach.

Krążek z najcenniejszego kruszcu zdobył Igor Miklas (kat. 36 kg, dzieci młodsze 10-11 lat). W finale w świetnym stylu pokonał Jakuba Słowikowskiego (Quest Bogdanka). Jego występ został doceniony przez obserwatorów, bo w ręce utalentowanego kaliszanina trafił puchar dla najlepszego technicznie zawodnika w kategorii dzieci młodszych. – To kolejny udany występ Igora. Gratulacje dla niego i jego rodziców – mówi trener Aleksander Kruk.

Wicemistrzem kraju został natomiast Maciej Herbich (kat. 50 kg, dzieci starsze 12-13 lat). Utytułowany już zawodnik Arkadii/KCS „Kruk Gym” spotkał się w finale z Maksymilianem Kardasem (Thai Gym Tarnów). – Pierwsza runda wygrana, bez niespodzianek. W drugiej dużo niewykorzystanych możliwości, co spowodowało większą aktywność rywala. Moim zdaniem ostatnia runda była remisowa, ale sędziowie dali zwycięstwo na drugą stronę ringu. Zdarza się, jest w porządku i lecimy dalej – podsumował występ swojego podopiecznego Aleksander Kruk.

W tej samej kategorii po brązowy medal sięgnął Adam Borowski. – Dobra postawa na początku walki ze starszym i cięższym rywalem. W trzeciej rundzie Adam przełamał bieg pojedynku, ale trochę zabrakło do wygranej. Ogólnie super walka – ocenia trener Kruk.

Do zmagań zgłoszony został ponadto Kacper Białas, ale ostatecznie nie wyszedł na ring. – Kacper był najszczuplejszy w swojej kategorii wiekowej i nie było innej opcji. Ale nic straconego, wyjazd jest zaliczony i doświadczenie też – informuje Aleksander Kruk.

W imprezie rywalizowało kilkudziesięciu młodych zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych. Organizatorem mistrzostw był Żarski Klub Sportów Walki. Patronat nad zawodami sprawował Polski Związek Muaythai.