Moc Marty. W niedzielę popłynie po medal mistrzostw Europy

Marta Walczykiewicz ma za sobą pierwszy start w odbywających się w Belgradzie mistrzostwach Europy w sprincie kajakowym. W sobotę pewnie triumfowała w eliminacjach K1 200 m. W niedzielę popłynie po medal.

Eliminacyjny wyścig jedynek na 200 metrów potwierdził, że zawodniczka KTW Kalisz jest świetnie przygotowana do europejskiego czempionatu. Swoją serię wygrała z fantastycznym wynikiem 39.681, najlepszym w eliminacjach, wyprzedzając kolejną w stawce Ivanę Mladkovą ze Słowacji o długość kajaka. Czas poniżej 40 sekund uzyskała jeszcze tylko jedna zawodniczka, ale w innym biegu. Przed finałem A, który odbędzie się w niedzielę o 13:05, można być zatem dobrej myśli. Kaliszanka ruszy po medal z toru nr 4.

W sobotniej popołudniowej sesji po raz kolejny na torze w Belgradzie zaprezentowała się Katarzyna Kołodziejczyk. Tym razem w duecie z Dominiką Włodarczyk, z którą popłynęła w konkurencji K2 200 metrów. W wyścigu eliminacyjnym reprezentantki Polski zajęły piąte miejsce i by awansować do finału, musiały ukończyć półfinał w czołowej trójce. Ten cel zrealizowały bez problemów, finiszując na drugiej lokacie, pół sekundy za osadą z Rosji. Finałowe zmagania odbędą się w niedzielę o 13:50. Biało-czerwone popłyną z toru nr 1. Wcześniej, bo o 11:34, kajakarka KTW Kalisz powalczy o podium w K2 500 m, wspólnie z Justyną Iskrzycką.