Jest złoto! Marta Walczykiewicz mistrzynią Europy!

Kaliszanka Marta Walczykiewicz zdobyła w Belgradzie złoty medal mistrzostw Europy w sprincie kajakowym. W niedzielę triumfowała w swojej koronnej konkurencji K1 200 metrów.

Już w eliminacjach aktualna wicemistrzyni olimpijska potwierdziła, że do europejskiego czempionatu przygotowana jest wybornie. W sobotę uzyskała najlepszy czas w przedbiegach, awansując bezpośrednio do finału A. Ten rozegrany został w niedzielę i również toczył się pod dyktando kajakarki KTW Kalisz, która prowadziła od startu do mety. Sprinterski dystans 200 metrów jako jedyna przepłynęła w czasie poniżej 40 sekund (39.697). Srebro zdobyła Węgierka Danuta Kozak, a brąz Dunka Emma Joergensen.

Dla Marty Walczykiewicz to drugi tytuł mistrzyni Europy wywalczony w konkurencji K1 200 m. Wcześniej sięgnęła po złoto w 2013 roku w portugalskim Montemor o-Velho.