Kasia też z medalem! Kolejna kajakarka z Kalisza na podium mistrzostw Europy!

Po Marcie Walczykiewicz kolejna kajakarka z Kalisza stanęła na podium mistrzostw Europy w sprincie kajakowym, które rozgrywane są w Belgradzie. W niedzielę brąz w konkurencji K2 200 m wywalczyła Katarzyna Kołodziejczyk.

W sprinterskiej dwójce zawodniczka KTW popłynęła w duecie z Dominiką Włodarczyk (Zawisza Bydgoszcz). Jak informowaliśmy w sobotę, droga do finału w tej konkurencji nie była łatwa. W serii eliminacyjnej biało-czerwone zajęły dopiero piąte miejsce i o wejście do finału A musiały powalczyć w półfinale. W nim spisały się świetnie, finiszując na drugiej lokacie. W decydującym o medalach wyścigu popłynęły z zewnętrznego toru, ale nie przeszkodziło im to powalczyć z najlepszymi w stawce. Finiszowały jako trzecie, ze stratą niespełna jednej dziesiątej sekundy do zwyciężczyń z Portugalii. Drugie były Rosjanki. Jak zacięta była to rywalizacja, niech świadczy fakt, że o ostatecznej kolejności zadecydowała analiza fotofiniszu.

Dla Katarzyny Kołodziejczyk to trzeci medal mistrzostw Europy seniorek. W zeszłym roku w bułgarskim Płowdiw wywalczyła srebro i brąz w K4 500 m i K2 200 m. Wtedy debiutowała w tej kategorii.

W Belgradzie kaliszanka wystartowała w sumie w trzech konkurencjach. W niedzielne przedpołudnie w K2 500 m wraz z Justyną Iskrzycką była piąta. Na tej samej lokacie finiszowała wraz z koleżankami w sobotę w finale K4 500 m.