Ziętek Team wśród najlepszych. Osiem medali w light contact

Aż 31 reprezentantów KS Ziętek Team Kalisz uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Kadetów, Juniorów i Seniorów w kickboxingu w formule light contact. Z Kurzętnika podopieczni Mariusza Ziętka i Bartosza Gromady wrócili z ośmioma medali. W klasyfikacji drużynowej zajęli wysokie czwarte miejsce.

Ziętek Team okazał się najliczniejszą ekipą spośród 77 klubów zgłoszonych do udziału w czempionacie. Do zmagań przystąpiło aż 31 przedstawicieli kaliskiego klubu. Ośmioro z nich cieszyło się z medali, z czego troje z krążków z najcenniejszego kruszcu.

Tytuł mistrzowski sprzed roku obroniła Gabriela Bartczak, która okazała się najlepszą zawodniczką w kategorii do 50 kg juniorek. – Gabriela szła jak tornado, zmiatając swoje przeciwniczki z maty, dzięki czemu dotarła do finału. W nim spotkała się z bardzo dobrą technicznie Nikolą Kaletą z Beskid Dragon Bielsko-Biała. Po raz kolejny dobrze zaplanowana taktyka i jej realizacja pozwoliły obronić tytuł – podkreśla trener Mariusz Ziętek.

Na najwyższym stopniu podium stanęła też Gabriela Werner, która wygrała rywalizację w kategorii +65 kg kadetek starszych. – Dzięki dobrze realizowanej taktyce wygrała trzy walki, w tym dwie kończąc przed czasem. W finale spotkała się z Barbarą Skrzypczak z KKS Sporty Walki Poznań, którą poddała, odbierając jej ochotę do dalszej walki – mówi trener Ziętek.

Kaliszanie zdominowali ponadto kategorię +69 kg kadetów starszych. Złoto zdobył Sebastian Kusz, natomiast srebro Olaf Pera. – Po bardzo ładnych i zaciętych walkach nasi zawodnicy spotkali się razem w finale. W trakcie bezpośredniego starcia panowała kompletna cisza. Ale to nie przeszkadzało tym znakomitym zawodnikom pokazać ładnego i technicznego kickboxingu. Walczyli bardzo zacięcie. Sebastian to doświadczony zawodnik i zdobywca niedawno brązowego medalu na OOM. Olaf jednak wysoko postawił poprzeczkę bardziej doświadczonemu koledze. Z tego „bratobójczego” pojedynku zwycięsko jednak wyszedł Sebastian – relacjonuje trener Mariusz Ziętek.

Drugą lokatę zajął również Adrian Sęderecki (kat. do 57 kg kadetów starszych). – Adrian jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie i pokazał się ze znakomitej strony. Nie tylko technikę, ale i jego mądrość można ocenić wysoko. Zachowywał dużo zimnej krwi, tworząc bardzo przemyślane akcje. W walce finałowej spotkał się z również pokazującym podobny poziom Jakubem Leliwą z CSW Champion Lubawa. Pojedynek był tak wyrównany, że o zwycięstwie zadecydowały tylko dwa punkty. Adrian został tym samym wicemistrzem Polski – opowiada szkoleniowiec KS Ziętek Team.

Ze srebrnymi krążkami przyjechali także Kacper Synoradzki (kat. do 37 kg kadetów młodszych) i Mateusz Pędziwiatr (kat. do 32 kg kadetów młodszych). Dorobek medalowy kaliskiego klubu uzupełniła Weronika Bartczak, która sięgnęła po brąz w kategorii do 60 kg juniorek.

W klasyfikacji drużynowej KS Ziętek Team Kalisz zajął wysokie czwarte miejsce, gromadząc 18 punktów. Wyżej uplasowały się tylko tak mocne ekipy, jak X Fight Piaseczno, Zamek Kurzętnik i KKS Sporty Walki Poznań.

W Kurzętniku z powodzeniem rywalizowali też reprezentanci Prosny Kalisz. O ich udanym występie informowaliśmy TUTAJ.