Wojewódzkie medale lekkoatletów. Dobry prognostyk przed MP

Siedem medali wywalczyli kaliscy lekkoatleci w Mistrzostwach Wielkopolski U18 i U20. To dobry prognostyk przed krajowym czempionatem, który w ten weekend odbędzie się we Włocławku.

Podczas zmagań w Poznaniu na najwyższym stopniu podium stanęli Piotr Goździewicz (pchnięcie kulą U18, 18.36 m), Jakub Mikołajewski (200 m U20, 22.76) i Wiktor Wachowski (400 m U20, 49.90). Wszyscy reprezentują UKS 12 Kalisz. Z medalami wrócili też inni przedstawiciele tego klubu. Wicemistrzem Wielkopolski został Dawid Gola (1500 m U20, 4:19.72), natomiast po brązowe krążki sięgnęli Damian Śniegula (skok w dal U20, 5.89 m) i Mikołaj Nowostawski (chód 10 km U18, 58:44.12).

Ponadto srebro zdobyła Kinga Grabowska. Zawodniczka UKS Dziewiątka zajęła drugie miejsce w biegu na 1500 m U20 (4:51.85).

Udane starty w wielkopolskim czempionacie to dobry prognostyk przed mistrzostwami Polski U20. Te rozegrane zostaną od soboty do poniedziałku we Włocławku. Kalisz reprezentowany będzie przez siedmioro lekkoatletów. Na liście zgłoszeń są Kinga Grabowska (800 m, 1500 m), Magdalena Kuświk (skok w dal), Patrycja Skoczylas (skok wzwyż), Dawid Gola (2000 m z przeszk.), Jakub Mikołajewski (200 m, 400 m), Damian Śniegula (skok w dal) i Wiktor Wachowski (800 m). Stawką w tej imprezie są nie tylko medale, ale też minima na mistrzostwa świata juniorów, które w połowie lipca odbędą się w fińskim Tampere.