Na wodach Zatoki Gdańskiej. Kaliski Szturwał na podium

Świetnie w Ogólnopolskich Regatach Windsurfingowych o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska spisali się młodzi reprezentanci Uczniowskiego Jacht Klubu Sportowego Szturwał. Do Kalisza wrócili z trzema pucharami i sporym bagażem doświadczeń.

Trzydniowe regaty rozegrane zostały w dniach 12-14 lipca na wodach Zatoki Gdańskiej. Uczestniczyli w nich przedstawiciele wszystkich czołowych klubów żeglarskich w Polsce. Rywalizacja przebiegała w klasach Techno i Raceboard. W tej pierwszej z bardzo dobrej strony pokazali się zawodniczki i zawodnicy UJKS Szturwał Kalisz.

W klasie Techno 4,0 bezkonkurencyjny był Tymon Cajdler. Wygrał wszystkie wyścigi, a było ich aż dwanaście. Trzecie miejsce zajął natomiast Jan Siepracki. W rywalizacji dziewcząt na drugiej lokacie uplasowała się Gabriela Rudyk. W żaglu 5,8 na czwartej pozycji sklasyfikowana została Wiktoria Wojciechowska. Na pochwały zasłużył ponadto Krystian Jesion, który w swoim drugim starcie ukończył regaty na jedenastym miejscu.

– Przed naszymi zawodnikami nadal dużo pracy, aby jak najlepiej zaprezentować się na Mistrzostwach Polski Młodzików – podkreśla trener i komandor UJKS Szturwał, Monika Niewiadomska. Krajowy czempionat młodzików odbędzie się pod koniec sierpnia w Pucku.