Alicja Tchórz czwartą grzbiecistką w Europie!

Alicja Tchórz była o krok od wywalczenia medalu pływackich mistrzostw Europy na długim basenie. W niedzielnym finale 50 m stylem grzbietowym kaliszanka zajęła czwarte miejsce. Do podium zabrakło jej zaledwie 0,04 sekundy.

Już w sobotnim półfinale zawodniczka Juvenii Wrocław wysłała rywalkom wyraźny sygnał, że na pływalni w Glasgow zamierza włączyć się do walki o najwyższe lokaty. Do finału awansowała z czwartym czasem (27,72), ustanawiając przy okazji rekord Polski, bijąc poprzedni o 0,33 sekundy (więcej TUTAJ).

Decydujący o medalach wyścig zaczęła równie mocno, co półfinał. Po wyjściu z wody znajdowała się na prowadzeniu. Przeciwniczki zaczęły jednak przyspieszać i w drugiej połowie dystansu kolejność na czołowych lokatach uległa zmianie. Ostatecznie kaliska pływaczka finiszowała na czwartej pozycji z doskonałym czasem 27,74. Do trzeciej Finki Mimosy Jallow straciła zaledwie 0,04 sekundy. Zwyciężyła Brytyjka Georgia Davies (27,23).