Dwa medale Kasi. Kajakarka KTW na podium mistrzostw Polski

Katarzyna Kołodziejczyk z KTW Kalisz zdobyła w minioną sobotę dwa medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym. Zmagania rozegrane zostały na torze regatowym w Bydgoszczy.

Podopieczna trenera Radosława Jackowskiego wystartowała w dwóch konkurencjach. Obie odbyły się w ten sam dzień i w obu uplasowała się na podium.

Najpierw z powodzeniem rywalizowała w jedynce na dystansie 200 metrów. W wyścigu eliminacyjnym okazała się bezkonkurencyjna, natomiast w finale szybsze były tylko jej koleżanki z kadry – Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Dominika Włodarczyk (CWZS Zawisza Bydgoszcz).

Do brązowego medalu kaliska kajakarka dołożyła srebro w K1 na 500 metrów. W tej konkurencji droga do podium była dłuższa, bo wiodła nie tylko przez przedbieg, w którym zajęła drugie miejsce, ale też przez półfinał, w którym nie miała sobie równych. W decydującej serii nieznacznie przegrała z Anną Puławską, a pokonała inne kadrowiczki – Paulinę Paszek i Justynę Iskrzycką.

Dla Katarzyny Kołodziejczyk start w Bydgoszczy był jednym z etapów przygotowań do mistrzostw świata seniorek w kajakarstwie.