Puchar pojechał do Kielc. PGE Vive triumfatorem Szczypiorno Cup 2018 (ZDJĘCIA)

Piłkarze ręczni PGE Vive Kielce triumfowali w jubileuszowej piątej edycji turnieju Szczypiorno Cup. W niedzielnym finale rozegranym w hali Arena kielczanie pokonali mistrza Ukrainy, Motor Zaporoże 36:33.

Ekipa z Kielc, od lat dominator rozgrywek PGNiG Superligi, po raz pierwszy zagrała w kaliskim turnieju. I od razu zgarnęła główne trofeum, czyli puchar ufundowany przez Prezydenta RP. Drugi z finalistów i zarazem debiutantów w zmaganiach w Arenie, Motor Zaporoże, okazał się jednak godnym dla najlepszej polskiej drużyny przeciwnikiem. Wynik finałowej potyczki długo bowiem oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce pierwszej połowy podopieczni Talanta Dujszebajewa odskoczyli na trzy trafienia (20:17). Po przerwie musieli jednak mieć się na baczności, bo mistrz Ukrainy kilkukrotnie skracał dystans. Ostatecznie PGE Vive wygrało 36:33, kończąc trzydniową rywalizację z kompletem zwycięstw.

Podczas uroczystego podsumowania turnieju wręczono statuetki najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach. MVP zmagań został Michał Jurecki, królem strzelców Luka Cindrić (obaj PGE Vive Kielce), natomiast najlepszym bramkarzem Gennadij Komok z ekipy z Zaporoża.