Czasówka dla Maciejuka

Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling/KS Pogoń Mostostal Puławy) został młodzieżowym mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas. Tytuł wywalczył podczas sobotnich zmagań, które odbyły się w Godzieszach Wielkich. W niedzielę kolarze rywalizować będą o medale w wyścigu ze startu wspólnego.

Maciejuk najszybciej pokonał dystans 29 kilometrów na trasie Godziesze Wielkie - Brzeziny - Opatówek - Godziesze Wielkie. Jako jedyny uczynił to w czasie poniżej 35 minut (34:31.112). Drugi był Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice, 35:34.473), a trzeci Adrian Kaiser (GKS Cartusia Kartuzy, 35:36.896). Byli zawodnicy KTK – Szymon Krawczyk i Dawid Czubak – zajęli odpowiednio szóste i siódme miejsce. W sumie do rywalizacji przystąpiło 22 kolarzy.

W niedzielę czołowi w kraju młodzieżowcy rywalizować będą o medale w wyścigu ze startu wspólnego. Początek zmagań w Godzieszach Wielkich zaplanowano na godzinę 13:00. Organizatorem dwudniowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym jest Kaliskie Towarzystwo Kolarskie.