Przełamanie Prosny. Kaliszanie wygrali w Cielczy

Po dwóch kolejnych porażkach piłkarze Prosny w końcu zainkasowali komplet punktów. Przełamali się na trudnym terenie w Cielczy, zwyciężając w niedzielnym meczu 13. kolejki klasy okręgowej 3:2.

Jeszcze w zeszłym sezonie oba zespoły rywalizowały ze sobą w A-klasie. Wówczas dwukrotnie górą była ekipa z Cielczy, która zakończyła kampanię bez porażki i zasłużenie zajęła pierwsze miejsce. Tym razem, już na poziomie klasy okręgowej, lepsi okazali się kaliszanie, choć znów łatwo nie było.

Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem Prosna szybko odpowiadała. Najpierw na 1:1 wyrównał w 18. minucie Adrian Janik, a na 2:2 w 33. minucie Michał Balcerzak. „Balon” zadał też ostateczny cios, ustalając w 70. minucie wynik na 3:2 dla biało-czerwonych.

Kaliszanie przełamali się zatem po dwóch kolejnych porażkach, a wygrana pozwoliła im awansować w tabeli na 11. miejsce. W najbliższą niedzielę drużyna Przemysława Zająca i Mateusza Żółtka podejmie CKS Zbiersk.