Pływacy Startu z medalami w międzynarodowej obsadzie

Sześć medali wywalczyli pływacy Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „Start” Kalisz w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych. Aż cztery razy na podium stał Szymon Łachowski. Impreza miała międzynarodową obsadę.

Rywalizacja odbywała się na 50-metrowej pływalni Floating Arena w Szczecinie i zgromadziła na starcie 179 zawodników z Portugalii, Holandii, Korei Południowej, Kazachstanu, Kanady, Białorusi, Izraela, Iraku i oczywiście Polski. W gronie 23 krajowych ekip nie zabrakło kaliskiego Startu. Podopieczni Macieja Siemianowskiego spisali się świetnie i zdobyli sześć medali.

Cztery razy medalowe pozycje zajmował Szymon Łachowski. Na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem grzbietowym sięgał po srebro, zaś na 50 m grzbietem wywalczył brąz. Na ostatnim stopniu podium stanęły też Alicja Piec i Kinga Wychorska. – Nasi młodzi zawodnicy zaprezentowali się wzorowo – podkreśla trener Siemianowski. – Uzyskane przez Szymona rekordy życiowe pozwoliły mu na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji punktowej wśród zawodników polskich w grupie S6 – dodaje.

Przygotowania i udział kaliskich pływaków w zawodach możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Urzędu Miasta Kalisza oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu. – Zawodnicy dziękują również dyrekcji Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Wszystkie osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności ruchowej oraz narządu wzroku serdecznie zapraszamy na zajęcia sekcji pływackiej – dodaje Maciej Siemianowski.

Tymczasem w dniach 1-2 grudnia na pływalni OSRiR przy ulicy Łódzkiej rozegrany zostanie Memoriał Władysława Jakubka, znanego i cenionego trenera pływaków. Organizatorzy z KSN Start Kalisz spodziewają się przyjazdu kilku mocnych ekip z całej Polski.