Lekcja od „Nafciarzy” ZDJĘCIA

Rundę rewanżową PGNiG Superligi szczypiorniści Energa MKS Kalisz zaczęli od wyraźnej porażki. W piątek w Płocku ulegli Orlen Wiśle 18:30. Dla obu ekip było to ostatnie w tym roku kalendarzowym starcie o ligowe punkty.

Mimo że mecz miał mikołajkową oprawę, gospodarze wcale nie zamierzali rozdawać prezentów. Wprawdzie po dziewięciu minutach rywalizacji był remis 2:2, ale jeszcze przed upływem kwadransa płocczanie odskoczyli na 8:3. Kaliszanie mieli wyraźne problemy z wypracowaniem sobie rzutowych pozycji, a gdy to już im się udawało, na ich drodze często stawał świetnie dysponowany w bramce „Nafciarzy”, Adam Borbely (w całym spotkaniu zanotował 41% udanych interwencji). Tuż przed przerwą miejscowi dorzucili do swojej przewagi kolejne cztery trafienia i na półmetku zawody były praktycznie rozstrzygnięte (16:7 dla Orlen Wisły). Podopieczni Pawła Ruska nie składali jednak broni. Wyjątkowo dobrze wykonywali w piątek rzuty karne. Michał Czerwiński i Paweł Adamczak zdobyli w ten sposób sześć goli, raz tylko pomylił się ten pierwszy. Niestety sforsowanie płockiej obrony przychodziło gościom z wielkim trudem, więc o skutecznej pogoni za wynikiem nie było mowy. W 48. minucie wicemistrzowie kraju prowadzili już 24:12, a w ostatecznym rozrachunku zwyciężyli 30:18.

Dla kaliskiego zespołu to jedenasta porażka w tym sezonie. O wzbogacenie punktowego dorobku team znad Prosny powalczy dopiero w nowym roku.