Alicja Tchórz ósmą grzbiecistką na świecie

Alicja Tchórz popłynęła w finale 50 m stylem grzbietowym podczas mistrzostw świata na krótkim basenie, które odbyły się w chińskim Hangzhou. W rywalizacji najlepszych na globie grzbiecistek zajęła ósme miejsce.

Dla Alicji Tchórz rywalizacja na sprinterskim dystansie była tą docelową. Przez eliminacje przebrnęła bez problemów. W półfinale uzyskała szósty wynik (26.36), z niewielką stratą do czołowej trójki, więc do finału mogła przystąpić z nadziejami na świetny rezultat. W decydującym o medalach wyścigu popłynęła jednak nieco wolniej (26.42) i ostatecznie zajęła ósme miejsce. Aby stanąć na podium, zawodniczka Juvenii Wrocław musiałaby poprawić swoją życiówkę.

– Ósme miejsce na świecie należy do mnie. Myślę, że to duży powód do radości, gdyż jest to najwyższe miejsce w mojej karierze podczas MŚ. Trafiłam z najwyższą formą w sezonie na najważniejsze zawody, a za mną znalazły się wielkie gwiazdy światowego pływania – podsumowała Alicja Tchórz, wychowanka trenera Macieja Siemianowskiego.

W chińskim Hangzhou reprezentanci Polski wywalczyli jeden medal. W ostatnim dniu zawodów po brąz na 200 m stylem grzbietowym sięgnął Radosław Kawęcki.