Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cztery w jednym. Startuje Grand Prix Ziemi Kaliskiej

Pierwsza edycja, zorganizowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, cieszyła się ogromnym powodzeniem. Wystartowało w niej ponad 1100 biegaczy. Dlatego Grand Prix Ziemi Kaliskiej, czyli cztery biegi na różnych dystansach, będzie kontynuowane. Zacznie się od posiadającego niezwykle bogatą tradycję cyklu "Wiosna Cekowska". Na początek biegacze będą rywalizować na dystansie 5 kilometrów. Oczywiście dla uczestników kolejny raz przygotowano niezwykły, czteroczęściowy medal.

Grand Prix Ziemi Kaliskiej składa się z czterech biegów na różnych dystansach. Wszystkie wiodą trasami zlokalizowanymi w powiecie kaliskim. Pierwsza edycja okazała się hitem. Wystartowało w niej ponad 1100 biegaczy.

Pasjonaci sportu rozpoczną w Cekowie-Kolonii. Tam będą sprawdzać swoją tegoroczną formę na dystansie 5 kilometrów. Niespełna miesiąc później, sportowcy zapewne licznie pojawią się na terenach w Starym Kiączynie, tuż obok Stawiszyna. Tym razem śmiałkowie zmierzą się w biegu głównym na dystansie 15 kilometrów.

Czasu na wytchnienie dużo nie będzie. Już 9 czerwca po raz pierwszy w historii zostanie przeprowadzony "Bieg Chrystowskich". Nowe wydarzenie biegowe odbędzie się w gminie Opatówek. W tym dniu zawodnicy przemierzą 10 kilometrów, a start i meta będą zlokalizowane tuż obok sztandarowego miejsca na mapie powiatu kaliskiego - Pałacu Tłokinia.

Finalnym akcentem tegorocznych zmagań będzie tym razem - jak zgodnie wskazują uczestnicy - najtrudniejszy z biegów wchodzących w skład cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019. Mowa oczywiście o zmaganiach w ramach "IV Cross Półmaratonu Murowaniec Baster-Run 2019". To właśnie wokół zbiornika zaporowego Murowaniec biegacze spróbują swoich sił na dystansie półmaratońskim. Będzie to z pewnością bardzo ciekawe wydarzenie. Tym bardziej, że prawdopodobnie w Murowańcu rozstrzygną się tak naprawdę losy bieżącej edycji Grand Prix. Półmaraton jest bowiem biegiem, w którym można najwięcej zyskać, ale i bardzo wiele stracić.

W zeszłym roku Grand Prix Ziemi Kaliskiej zdominowała dwójka biegaczy. W zmaganiach mężczyzn poza zasięgiem konkurencji był Mateusz Łańduch (BASTER TEAM). Wśród pań zdecydowane zwycięstwo odniosła Katarzyna Werner z KKB Finisz Kalisz. Czy w tym roku będzie podobnie i znów ta dwójka będzie poza zasięgiem pozostałych biegaczy? Na to pytanie odpowiedź uzyskamy wraz z końcem sierpnia nad malowniczym zalewem Murowaniec.

Organizatorzy oprócz biegów głównych, wprowadzają także dodatkowe atrakcje. Zarówno dla osób, które lubią biegać rekreacyjnie, a także dla dzieci. W każdej ze wspomnianych edycji odbędą się biegi dziecięco-młodzieżowe. W Stawiszynie, oprócz biegu głównego na dystansie 15 kilometrów, biegacze będą mogli także spróbować swoich sił na krótszych dystansach 5 i 10 kilometrów. To wszystko ma zachęcić do sportowego spędzania czasu także osoby, które uprawiają sport dla czystej przyjemności, niekoniecznie nastawiając się na "wykręcenie" dobrego czasu czy przemierzenie dużego dystansu. Z biegania może bowiem cieszyć się każdy, nie tylko osoby przejawiające zacięcie typowo zawodnicze.

Dla biegaczy organizatorzy przygotują także atrakcję kolekcjonerską. Komplet medali tegorocznej edycji utworzy herb Powiatu Kaliskiego. Gotowy jest już wstępny projekt biegowego trofeum.

Zapisy na biegi w Cekowie i Stawiszynie już ruszyły.

GRAND PRIX ZIEMI KALISKIEJ 2019

1. XXIX Biegi Ulicze "Wiosna Cekowska" - 27 kwietnia 2019 r. - Ceków-Kolonia - Bieg Główny 5 kilometrów

Link do zawodów: https://www.foxter-sport.pl/xxix-biegi-uliczne-wiosna-cekowska-2019

2. II Bieg Stawiszyn 5-10-15 - 26 maja 2019 r. - Stawiszyn - Bieg Główny 15 kilometrów

Link do zawodów: https://www.foxter-sport.pl/bieg-stawiszyn-5-10-15-2019

3. I Bieg Chrystowskich - 9 czerwca 2019 r. - Tłokinia Kościelna - Bieg Główny ok. 10 kilometrów

4. IV Cross Półmaraton Murowaniec BASTER-RUN 2019 - 31 sierpnia 2019 r. - Murowaniec - Bieg Główny 21 kilometrów

LINK DO GRAND PRIX ZIEMI KALISKIEJ 2019: https://foxter-sport.pl/grandprix/grand-prix-powiatu-kaliskiego-2019

AW, Michał Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Kaliszu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 0°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1037 hPa
Wiatr: 10 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: SdfaaaTreść komentarza: 3800zł netto totak mniej więcej 3 dni pracy... ludzie zarabiają tyle miesięcznie? Masakra, wynajem mieszkania w Warszawie tyle kosztuje, a gdzie opłaty za media? Jedzenie? Rozrywki?Data dodania komentarza: 17.01.2025, 21:17Źródło komentarza: Ile zarabia się na kasie? Najniższa krajowa to przeszłośćAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: Języka światowego z tego nie będzie, ale można by przyjąć esperanto jako podstawę języka europejskiego. Zamiast jałowych, bezskutecznych wysiłków przyspieszonej federalizacji kraje UE i inni chętni mogliby podpisać konwencję o Europejskiej Wspólnocie Kulturowej, organizacji do znacznego zintensyfikowania wymiany kulturalnej i naukowej pomiędzy narodami Europy. W ramach konwencji UE uznałaby lekko zmodyfikowane (np. przez pozbycie się znaków diakrytycznych w pisowni - jest taka wersja Zamenhofa) esperanto pod nazwą "język europejski" za jeden z oficjalnych języków Unii, wyróżniony tym, że po upływie wstępnego okresu przewidzianego w konwencji wystąpienia na forum UE w tym języku nie będą tłumaczone na inne języki, a wystąpienia w innych językach będą tłumaczone tylko na europejski. To by oznaczało, że z powodów praktycznych każdy europoseł będzie musiał znać europejski. Konwencja powinna przewidywać też, że po odpowiednim wykształceniu nauczycieli pewna minimalna część (np. 1/4) lekcji młodego pokolenia będzie odbywać się w języku europejskim oraz że wprowadzony zostanie przedmiot wyposażający młode pokolenie w zdolność do prezentacji obcokrajowcom kultury macierzystej w języku europejskim. To przez dziesięciolecia stopniowo ukształtowałoby europejski jako drugi język własny, wpajany od dziecka przez rodziców, co dałoby mu przewagę nad angielszczyzną, która nawet przy najlepszej powszechnej znajomości zawsze będzie jednak językiem obcym. Polska jest najbardziej predestynowana do podjęcia takiej inicjatywy. Jeżeli kiedyś dzięki temu powstałaby konfederacja europejska, to byłby to twór naturalny, w przeciwieństwie do papierowych projektów biurokratycznych mogących Unię jedynie rozwalić.Data dodania komentarza: 17.01.2025, 19:47Źródło komentarza: Międzynarodowy język pokoju. Darmowy kurs Esperanto w Kaliszu!Autor komentarza: AmeliaTreść komentarza: Możesz się wyprowadzać. Nikt cię na siłę nie trzyma. A jak oceniasz politykę KO? Co takiego wspaniałego zrobili rządzący dla nas i Polski, bo ja nie widzę niczego pozytywnego.Data dodania komentarza: 17.01.2025, 18:19Źródło komentarza: Nawrocki na „urlopie” w Kaliszu. „Tu z Kalisza od was to płynie”Autor komentarza: zennTreść komentarza: Prokuratura też nie lepsze dzbany !Data dodania komentarza: 17.01.2025, 18:08Źródło komentarza: Zwyrodnialec bestialsko zabił psy! Chciał zrobić na złość partnerce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama