Pożyteczna lekcja w Bełchatowie WIDEO

Mimo porażki to był pożyteczny sprawdzian. Mowa o środowym sparingu w Bełchatowie, w którym piłkarze KKS-u przegrali z miejscowym GKS-em 0:4.

Zgodnie z oczekiwaniami, czołowa drużyna drugiej ligi okazała się wymagającym sparingpartnerem. Dla podopiecznych Dariusza Marca była to zatem pożyteczna lekcja, z której mogą oni wyciągnąć odpowiednie wnioski i lepiej przygotować się do rundy wiosennej.

Gospodarze objęli prowadzenie w 11. minucie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Patryka Mularczyka, który strzałem sprzed szesnastki nie dał szans Kamilowi Kosutowi. W 26. minucie gospodarze podwyższyli wynik na 2:0, gdy ich składną akcję, z głównym udziałem Emile’a Thiakane, zakończył trafieniem do pustaka Wiktor Putin. Jeszcze przed przerwą niefrasobliwość gości w defensywie wykorzystał Mularczyk. Rezultat na 4:0 w samej końcówce spotkania ustalił Bartłomiej Bartosiak, który popisał się kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Kolejny sparing KKS rozegra w najbliższą sobotę. Także z drugoligowcem. O 11:00 na boisku w Jarocinie zmierzy się z Elaną Toruń.

(mso), fot. Michał Antczak/gksbelchatow.com, wideo: Norbert Gałązka

***

GKS Bełchatów – KKS Kalisz 4:0 (3:0)
Patryk Mularczyk 11,35, Wiktor Putin 26, Bartłomiej Bartosiak 87

KKS: Kosut – Ślesicki (46 Owczarek), Gawlik (46 zawodnik testowany), Żytko (46 Lis), Radzewicz (46 Staszak) – Żebrowski (46 Palat), Trayanow (46 Hordijczuk), zawodnik testowany (46 Tunkiewicz), Neuman (46 Jarantowicz) – Gabriel Vidal (46 Ivan Vidal), Stefaniak (46 Antkowiak)