Postawili się Warcie (WIDEO)

Do 80. minuty piłkarze KKS-u bezbramkowo remisowali z Wartą Poznań. W końcówce meczu pierwszoligowiec wykorzystał jednak dwa stałe fragmenty gry i wygrał 2:0.
Kliknij aby odtworzyć

Na tle drużyny rywalizującej na co dzień o dwa ligowe poziomy wyżej kaliski team pokazał się z bardzo dobrej strony. Przez 80. minut umiejętnie rozbijał ataki Zielonych i sam starał się zaskoczyć przeciwnika. Grał zdecydowanie, z zacięciem i zaangażowaniem. Czasami zbyt ostro, czego dowodem była druga żółta, w konsekwencji czerwona kartka dla Roberta Tunkiewicza tuż przed przerwą.

O wygranej pierwszoligowca z Poznania zdecydowały dwa stałe fragmenty gry z końcówki meczu. W 80. minucie po centrze z kornera w słupek główkował Mateusz Wypych, ale potem skutecznie dobił swój strzał. Co ciekawe, 21-latek jest wychowankiem KKS-u. Wynik na 2:0 ustalił trzy minuty później Michał Żebrakowski, który pewnie wyegzekwował rzut karny podyktowany po tym, jak arbiter dopatrzył się faulu Mateusza Gawlika na Hubercie Sobolu.

Dla podopiecznych Dariusza Marca była to czwarta zimowa gra kontrolna i zarazem trzecia porażka, choć wszystkie przegrane przypadły na rywalizacje z drużynami z wyższych szczebli rozgrywkowych. Kolejny sparing kaliszanie rozegrają w najbliższą środę na Majkowskim Wembley. O 16:00 zmierzą się z czołowym trzecioligowcem z grupy pierwszej, Sokołem Aleksandrów Łódzki.

(mso), fot. i wideo: Norbert Gałązka

***

Warta Poznań – KKS Kalisz 2:0 (0:0)
Mateusz Wypych 80, Michał Żebrakowski 83 k

KKS: Wasiluk – Ślesicki (20 Owczarek), Gawlik, Żytko, zawodnik testowany – Żebrowski (65 Trayanov), Hordijczuk, Tunkiewicz (46 zawodnik testowany), Radzewicz (46 Jarantowicz) – Ivan Vidal, Gabriel Vidal