Bracia Kusz z Pucharem Europy. Międzynarodowe medale Ziętek Team

Aż sześć medali wywalczyli w Chorwacji reprezentanci KS Ziętek Team Kalisz, którzy uczestniczyli w Pucharze Europy „Karlovac Open” w kickboxingu. Zawody odbyły się w dniach 8-10 lutego.

Na najwyższym stopniu podium stanęli bracia Norbert i Sebastian Kusz. Pierwszy z nich z powodzeniem rywalizował w full contact w kategorii do 75 kg juniorów. W finale pokonał Algierczyka Abdelkadera Bensafghoula. Z kolei Sebastian wygrał zmagania w light contact w kategorii +69 kg kadetów. W drodze po puchar i złoto pokonał jednogłośnie na punkty Włocha Giovanniego Mosco oraz dwóch Austriaków. Trzeci w tej samej kategorii był Olaf Pera. Również po brąz, tyle że w kick-light do 50 kg kadetek, sięgnęła Julia Kabzińska.

W rywalizacji w low-kick do 81 kg seniorów srebro zdobył Dawid Zaborowski, po pokonaniu w półfinale reprezentanta gospodarzy Ivana Malocy. Drugi był też Marek Mazur, który startował w kategorii do 74 kg masters w kick-light.

– Był to pierwszy w tym roku udział naszych zawodników w rywalizacji międzynarodowej – podkreśla trener Mariusz Ziętek. W turnieju „Karlovac Open” startowało we wszystkich formułach i kategoriach blisko 2000 zawodników z 31 krajów.