Kadetki Ambera powalczą o medale

W najbliższy weekend siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz powalczą o medale w finale mistrzostw Wielkopolski w kategorii kadetek. Turniej z udziałem czterech najlepszych w województwie drużyn odbędzie się w Poznaniu.

W pierwszym etapie tego sezonu kaliszanki nie miały sobie równych, wygrały sześć spotkań nie tracąc seta i awansowały do dalszej fazy zmagań, czyli grupy ligowej o miejsca 1.-12. W sześciozespołowej stawce zajęły trzecie miejsce, co oznaczało, że o wejście do wojewódzkiego finału musiały powalczyć w barażu z drugą drużyną drugiej grupy, Piątką Turek. Tę rywalizację wygrały w znakomitym stylu. Pod koniec stycznia u siebie zwyciężyły 3:0 (25:15, 25:17, 25:23), w rewanżu zaś na parkiecie przeciwniczek triumfowały 3:1 (29:27, 18:25, 25:15, 25:16), pieczętując awans.

W finałowym turnieju, który rozegrany zostanie w dniach 16-17 lutego w Poznaniu, uczestniczyć będą cztery zespoły. Rywalkami podopiecznych Anny Dumy-Lalek w walce o wojewódzkie medale będą siatkarki Enea Energetyk Poznań, UKS Szamotulanin Szamotuły i UKS ZSMS Poznań.