Siatkarki Ambera pozostają w II lidze! Kaliszanki najlepsze w barażach

Siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz utrzymały się w rozgrywkach drugiej ligi. Podopieczne Daniela Przybylskiego i Mariusza Pieczonki triumfowały w turnieju barażowym, który zakończył się w niedzielę. W tabeli grupy 3 ostatecznie sklasyfikowane zostały na dziewiątym miejscu.

W barażowych zmaganiach rywalizowały trzy ostatnie drużyny z fazy zasadniczej, systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu, rozegranym w hali Arena, kaliszanki pokonały bez straty seta rezerwy ekstraklasowego #Volley Wrocław. W jednej z partii rywalki prowadziły 21:15, ale znakomita seria siatkarek z grodu nad Prosną pozwoliła im odrobić stratę i zwyciężyć do 22. Kolejne dwa spotkania odbyły się w Tychach. W sobotę tamtejszy TKS uległ ekipie z Wrocławia 1:3. Dzień później tyszanki wygrały z „Amberkami” 3:1, ale właśnie ten jeden ugrany set przesądził o tym, że triumfatorem turnieju został beniaminek z Kalisza.

– Tak naprawdę 90 procent naszych dziewczyn po raz pierwszy grała na parkietach drugoligowych. Wrzucono nas na głęboką wodę, bo do bardzo ciężkiej grupy śląskiej. Nie byliśmy faworytem fazy play-out. Drużyny z Wrocławia i Tych, które od wielu lat grają w drugiej lidze, były bardziej doświadczone. To jednak my wygraliśmy, zajęliśmy pierwsze miejsce w turnieju, a ostatecznie w lidze dziewiąte. Dla naszej szkoły to bardzo ważny krok. Oby tak dalej – podsumował trener Daniel Przybylski.

Do trzeciej ligi spadła ekipa z Wrocławia. Kaliski zespół, który od kilku tygodni stanowi zaplecze ekstraklasowego MKS-u, pozostanie w gronie drugoligowców i zapewne w przyszłym sezonie postara się o jeszcze lepsze wyniki. – Na razie robimy sobie dwa tygodnie przerwy. Potem przyjdzie czas na rozmowy dotyczące nowego sezonu – podkreśla trener Przybylski.