Kosztowny przestój w drugiej połowie. Derby Energi dla Wybrzeża

Drugiej w tym roku porażki doznali szczypiorniści Energi MKS Kalisz. W sobotę przegrali na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk 28:33. Na ten wynik niebagatelny wpływ miał sześciominutowy przestój, który przytrafił się kaliszanom w drugiej połowie meczu.

Po kwadransie rywalizacji wydawało się, że podopieczni Patrika Liljestranda są na dobrej drodze, aby wywieźć z trudnego terenu punkty. Gol Marka Szpery wyprowadził ich bowiem wtedy na prowadzenie 9:5, a szkoleniowca gospodarzy Marcina Lijewskiego zmusił do poproszenia o przerwę.

Z takiego obrotu wydarzeń kaliszanie cieszyli się dość krótko. Ich rywale jeszcze przed półmetkiem odrobili straty. W ich szeregach znakomicie spisywał się Mateusz Wróbel, który w całym meczu rzucił dziewięć bramek, a jedna z nich przyniosła miejscowym remis 12:12. Przyjezdnym dał się ponadto we znaki Artur Chmieliński, który odbijał ich rzuty na poziomie przekraczającym 40 procent.

Obronić prowadzenie MKS-owi udało się tylko do 37. minuty. Wówczas po trafieniu Michała Bałwasa było 18:16. Potem przez sześć kolejnych minut kaliski team nie znalazł recepty na Chmielińskiego. I ten właśnie fragment okazał się kluczowy dla rozstrzygnięcia. Wybrzeże rzuciło w tym czasie sześć goli i prowadząc 22:18 mogło skupić się na kontroli boiskowych zmagań.

Kaliszanie nie powiedzieli ostatniego słowa. Po kolejnych karnych bezbłędnego na linii siódmego metra Michała Dreja kilkukrotnie łapali z przeciwnikiem kontakt. Między innymi w 51. minucie, gdy było 26:25 dla gospodarzy. Więcej jednak nie wskórali. W odpowiedzi Wybrzeże odskoczyło na cztery bramki, a ostatecznie wygrało 33:28.

Dla kaliskiego zespołu to trzynasta porażka w tym sezonie PGNiG Superligi i zarazem druga w tym roku. W efekcie strata jedenastego w tabeli MKS-u do ósmego Piotrkowianina znów wzrosła do ośmiu oczek.