Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bilet do przyszłości. Szóstka uczniów dostała się do Plastyka bez egzaminu wstępnego ZDJĘCIA

Swoją przyszłość wyrysowała wczoraj młodzież. Wyrysowała dosłownie, bo dzięki wrodzonemu talentowi i pasji szóstka uczniów zdobyła „Bilet do Plastyka” czyli do pierwszej klasy Liceum Plastycznego bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych.

Tegoroczny temat konkursu: "Świat kreską rysowany" nie został wybrany przypadkowo, ponieważ odnosi się do twórczości patrona szkoły plastycznej, Tadeusza Kulisiewicza, znanego kaliskiego artysty, grafika i rysownika, a rok 2019 decyzją Rady Miasta Kalisza został ustanowiony Rokiem Tadeusza Kulisiewicza. W środę, 6 marca uczniowie po raz 11. przystąpili do konkursu, którego celem jest szukanie talentów i oswojenie młodych artystów z formą konkursowych zmagań, gdzie liczą się zarówno umiejętności jak i odporność na stres. Uczestnicy mieli 2 godziny na poruszenie wyobraźni i stworzenie pracy, która umożliwiłaby im spełnić marzenie. - To było moje marzenie od szkoły podstawowej. Bardzo chciałam się tu dostać. Mam też wiele innych marzeń. Po Plastyku chciałabym kontynuować naukę na Akademii Sztuk Pięknych. Marzę o projektowaniu ubiorów i o tym, aby zamieszkać w przyszłości w Paryżu – powiedziała nam Nikola Szpera, która znalazła się w gronie zwycięzców.

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia oraz dyplomy uczestnictwa w konkursie. Na tych, którym nie udało się tym razem zdobyć biletu „przepustki”, Liceum Plastyczne czeka i zaprasza do udziału w egzaminach wstępnych na początku czerwca.

Uczestnikom nagrody wręczali wiceprezydent Kalisza Mateusz Podsadny oraz Elżbieta Zmarzła z Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza, koordynująca obchody Roku Tadeusza Kulisiewicza. Patronat honorowy nad konkursem objął Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza.

Prace uczestników będą prezentowane do 2-go kwietnia 2019 w hall’u Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, przy ulicy Rzemieślniczej.

Zwycięzcy konkursu oraz wyróżnieni:

VIII klasy

Nagroda Bilet do LP:

Nikola Szpera – SP Kalisz

Aleksandra Kubiak – SP w Nowym Tomyślu

Aleksandra Błaszczyk – SP w Witaszycach

Wyróżnienia:

Krystyna Adamska – SP nr 6 w Kaliszu

Adrianna Walaszczyk – ZSP w Przykonie

III klasy gimnazjum

Nagroda Bilet do LP

Marta Grzelak – Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu

Wiktoria Syguła – Szkoła nr 16 w Kaliszu

Lena Ptak – SP nr 8 w Krotoszynie

Wyróżnienia:

Zuzanna Wierzchowska – SP nr 16 w Kaliszu

Kornelia Marek – Zespół Szkół w Stawiszynie

Zofia Macicka – Zespół Szkół w Stawiszynie

Julia Grzywacz – Gimnazjum nr 10 w Kaliszu

KB, fot. autor


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 1°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1035 hPa
Wiatr: 11 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: klaTreść komentarza: W Biedronce to powinny być bardzo wysokie płacę bowiem niezgodność cen z półek z tymi zeskanowanymi jest ogromna; to chyba,że kasa z oszustwa idzie do właściciela sieci.Już tam nie chodzę na zakupy i ostrzegam innych aby przed zapłatą cenę każdego produktu sprawdzali.Data dodania komentarza: 18.01.2025, 07:20Źródło komentarza: Ile zarabia się na kasie? Najniższa krajowa to przeszłośćAutor komentarza: Niedzielny Rychu BiedronkaTreść komentarza: W Lidlu, Biedronce czy innych tego typu przybytkach nie ma takiego stanowiska jak "Kasjer". Takie być może zostały w dużych sklepach jak Carrefour, Makro czy Kaufland. W dyskontach jest stanowisko 6w1: Kasjer/Sprzedawca/Magazynier/Piekarz/Sprzątacz/Kurier. Czasami też pełni się rolę ochroniarza goniącego dziesiątki kaliskich dopiarzy (Tusk podobno rozwiązał problem dopalaczy xD), czy psychologa wysłu***ącego jęki niezadowolonych klientów. W sumie to bardzo małe te stawki za pracę na stanowiskach kilku osób.Data dodania komentarza: 18.01.2025, 01:34Źródło komentarza: Ile zarabia się na kasie? Najniższa krajowa to przeszłośćAutor komentarza: PiwoniczaninTreść komentarza: A może w Kalkucie albo Los Angeles. W USA egzamin praktyczny jest zdawany we własnym samochodzie i jest raczej pro forma . Amerykanie jeżdżą nie gorzej niż Polacy. Zdawałem na żuku w 1977 roku bez placu . Egzamin trwał 10 minut. A teraz jakieś place , jeżdżenie pod linijkę .Data dodania komentarza: 17.01.2025, 23:17Źródło komentarza: Gdzie zdać najłatwiej? Sprawdzamy wyniki WORD-ówAutor komentarza: SdfaaaTreść komentarza: 3800zł netto totak mniej więcej 3 dni pracy... ludzie zarabiają tyle miesięcznie? Masakra, wynajem mieszkania w Warszawie tyle kosztuje, a gdzie opłaty za media? Jedzenie? Rozrywki?Data dodania komentarza: 17.01.2025, 21:17Źródło komentarza: Ile zarabia się na kasie? Najniższa krajowa to przeszłość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama