Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek i Grażyna Dziedziak, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki rozmawiali m.in. na temat tegorocznych oraz przyszłorocznych przedsięwzięć kulturalnych: wystawy prac Anny Bakow i Osmana Bola w Galerii Tarasina i odsłonięcia muralu, który powstanie przy współpracy pochodzącego z Kalisza Wojciecha Brewki oraz Tanji Prill z Hamm w czerwcu. Omawiano także koncert Ensemble Frédéric Filharmonii Kaliskiej w Hamm jesienią tego roku oraz organizację wystawy artystów z Kalisza w Hamm w 2020 roku.
Podczas roboczego spotkania w Miejskiej Szkole Muzycznej w Hamm Maria Pawelec, dyrektor PSM w Kaliszu i Philipp Marquardt, kierownik sekcji akordeonu przygotowali i podpisali wspólny wniosek o dofinansowanie projektu polsko-niemieckich warsztatów zwieńczonych koncertem, zarówno w Kaliszu jak i w Hamm, które odbędą się jeszcze w tym roku.
Izabela Grześkiewicz, kierownik Biura Rewitalizacji Urzędu Miasta Kalisza, miała okazję zapoznać się z najnowszymi działaniami miasta Hamm, zmierzającymi do rozwoju miasta w nowych kierunkach. W planach jest powstanie nowej dzielnicy przy brzegu kanału i połączenie jej ze śródmieściem. Mieszkania modelowe oferują inteligentne rozwiązania dla osób starszych i mniej sprawnych. Kolejnym istotnym tematem, omawianym podczas wizyty, była rewitalizacja zachodniej części miasta.
Dr Arkadiusz Janiak, dziekan Wydziału Rehabilitacji i Sportu PWSZ spotkał się z przedstawicielem Wyższej Szkoły Hamm-Lippe, z którą kaliska uczelnia kilka lat temu podpisała umowę o współpracy. Zwiedził też nowoczesne dzienne centrum rehabilitacyjne Reha Bad Hamm, które prowadzi rehabilitację z zakresu ortopedii, kardiologii, neurologii i onkologii i obejmuje pacjentów opieką medyczną, socjalną, dietetyczną przez 3 tygodnie w godzinach od 8.00 do 16.00, zapewniając też transport pacjenta z domu do centrum oraz transport powrotny.
Źródło: kalisz.pl, fot. Agnieszka Tomaszewska
Napisz komentarz
Komentarze