Udane otwarcie sezonu. Międzynarodowe medale zawodniczek Tornado

Srebro i brąz wywalczyły zawodniczki Tornado Kalisz w jubileuszowym 25. Międzynarodowym Turnieju Karate „Rada Regentów”, który odbył się w Zawadzkiem.

W imprezie w karate olimpijskim rywalizowało blisko 300 zawodników z 24 klubów. Stawka była międzynarodowa, bo oprócz zawodniczek i zawodników z Polski zameldowali się też reprezentanci Czech i Słowacji. W tym gronie znakomicie spisały się przedstawicielki kaliskiego Tornado – Izabela Kamińska i Agnieszka Kamińska. Obie utalentowane siostry stanęły na podium.

Izabela Kamińska wywalczyła srebrny krążek. Rywalizowała ona w kumite seniorek w kategorii wagowej +68 kg. – Iza pokonała dwie zawodniczki z klubów Budokan Wrocław i UKS Shodan Zduny, by w finale ulec reprezentantce Polski i jednocześnie klubu gospodarzy Nidan Zawadzkie, Wiktorii Grejner – relacjonuje trener Wiesław Grochowina.

Brąz w kumite seniorek do 61 kg padł z kolei łupem Agnieszki Kamińskiej. W pierwszej rundzie miała ona wolny los. Potem trochę pechowo przegrała walkę o finał z Magdaleną Kruczek (Zarzewie Prudnik). W efekcie zajęła trzecie miejsce.

– To było bardzo dobre otwarcie sezonu startowego w wykonaniu naszych zawodniczek – podkreśla trener Grochowina.