Kaliszanin mistrzem Polski w tenisie

Piotr Matuszewski został zwycięzcą turnieju singlowego podczas Mistrzostw Polski do lat 23 w tenisie. W deblu wywalczył srebro. Zawody rozegrane zostały w Bytomiu.

Zmagania najlepszych w kraju singlistów w kategorii do lat 23 kaliszanin rozpoczął od wyeliminowania turniejowej "jedynki", czyli Yanna Wójcika (6:4, 7:5). Potem w trzech setach rozprawił się z Filipem Kolasińskim, a w ćwierćfinale gładko, tracąc tylko trzy gemy, ograł Alberta Chudego. W półfinałowym pojedynku z Piotrem Galusem wygrał pierwszego seta, jednak w kolejnym lepszy okazał się rywal. To najwyraźniej pobudziło Matuszewskiego, który w trzeciej odsłonie triumfował 6:1, czym zapewnił sobie awans do finału. Do pojedynku o złoto z Kacprem Żukiem ostatecznie nie doszło (przeciwnik zrezygnował z uwagi na wyjazd na turniej w egipskim Szarm el-Szejk) i to kaliszanin mógł cieszyć się z tytułu mistrzowskiego, a także dzikiej karty do turniejów ITF World Tennis Tour rozgrywanych w tym sezonie w Polsce.

W deblu Matuszewski był o krok od złota. W duecie ze wspomnianym Kacprem Żukiem dotarł do finału, którego rozstrzygnął supertiebreak. W nim niewiele lepsza okazała się para Wójcik/Mikuła (8:10).

Warto dodać, że kilka dni później kaliski tenisista dołożył do swojej kolekcji złoto Drużynowych Mistrzostw Polski. Podczas imprezy, która odbyła się w Sobocie, Matuszewski reprezentował UKS Beskidy Ustroń.