KKS pewnie ograł Ostrovię. Kaliszanie w finale OPP

Piłkarze KKS-u zameldowali się w finale Okręgowego Pucharu Polski. W środę w półfinałowym starciu gładko ograli na wyjeździe Ostrovię Ostrów Wlkp. 3:0.

Dla KKS-u priorytetem są rozgrywki ligowe i z tego też względu na boisku w Ostrowie Wielkopolskim kaliski team nie wystąpił w optymalnym zestawieniu. Poza meczową kadrą znaleźli się Marcin Radzewicz i Mateusz Żebrowski, zaś na ławce zawody rozpoczęli Hubert Antkowiak, Mateusz Żytko, Robert Tunkiewicz i Pawło Hordijczuk. Mimo kadrowych roszad zespół Dariusza Marca nie miał problemów z pokonaniem gospodarzy.

Wszystkie bramki środowego pojedynku padły w drugiej połowie. Wynik otworzył w 52. minucie Ivan Vidal Gonzalez, który popisał się pięknym uderzeniem z pierwszej piłki zza pola karnego. Na 2:0 podwyższył w 80. minucie Mateusz Żytko, który celnie główkował po centrze z kornera w wykonaniu Roberta Tunkiewicza. „Tunek” asystował też przy trzecim golu. W 87. minucie swoje drugie trafienie zanotował Ivan Vidal, pakując futbolówkę pod poprzeczkę.

W drugim półfinale Jarota Jarocin pokonał na wyjeździe LKS Gołuchów 3:1 i to trzecioligowiec będzie rywalem „trójkolorowych” w finale Okręgowego Pucharu Polski. Mecz o trofeum zaplanowano na 24 kwietnia. Gospodarzem starcia będzie jeden z finalistów.

(mso), fot. i wideo: Norbert Gałązka