Czwarty z rzędu tytuł. Siatkarki VII LO SMS Kalisz znów najlepsze w Wielkopolsce! (ZDJĘCIA)

Siatkarki VII LO SMS Kalisz po raz czwarty z rzędu zdobyły złote medale wielkopolskiej Licealiady. Wkrótce będą reprezentowały województwo w ogólnopolskim finale.

Decydujące zmagania na szczeblu wojewódzkim odbyły się w środę w Arenie. Wzięły w nich udział trzy drużyny, które wcześniej najlepiej spisały się w eliminacjach na poziomie miast, powiatów i rejonów. Faworytkami były siatkarki Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile, świeżo upieczone wicemistrzynie Polski juniorek. W finale zagrały też zawodniczki dwóch kaliskich zespołów – III LO i VII LO SMS. Ta ostatnia drużyna okazała się rewelacją imprezy.

Podopieczne Daniela Przybylskiego, które w tym sezonie zbierały cenne doświadczenie w rozgrywkach drugoligowych, w półfinałowym spotkaniu wojewódzkiej Licealiady pewnie ograły III LO Kalisz 2:0 w setach do 12 i 10. W finale zmierzyły się z faworyzowanymi pilankami. I choć w pierwszej partii przegrywały już 9:16, to potrafiły odrobić straty i po asie serwisowym Magdy Lachman zwyciężyć 25:22. W kolejnym secie kaliszanki poszły za ciosem, od początku utrzymując kilkupunktowy dystans i w efekcie zwyciężając do 21. Punkt, który przesądził o triumfie miejscowej drużyny, zdobyła Wiktoria Mazur.

Dla VII LO SMS to czwarty tytuł mistrzowski z rzędu. Warto dodać, że kaliska placówka funkcjonuje od pięciu lat i tyle też medali wielkopolskiej Licealiady zdobyła (w pierwszym roku siatkarki z Kalisza sięgnęły po srebro).

Najlepszymi zawodniczkami finałowych zmagań zostały Aleksandra Generowicz (III LO Kalisz), Ilona Betke (LO MS Piła) i Agata Olejniczak (VII LO SMS Kalisz).

Dla siatkarek z kaliskiej SMS to nie koniec sezonu. W dniach 6-8 czerwca będą bowiem reprezentowały Wielkopolskę w Finale Mistrzostw Polski Licealiady, który odbędzie się, jak co roku, w Wieliczce. W poprzednich latach drużyna trenera Przybylskiego zajmowała kolejno 13., 6., 3. i 4. miejsce w kraju.